Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pomocy temperatura na maxa


Rekomendowane odpowiedzi

witam i mam pytanko posiadam megane 1.4 8v 98 ostatnio temperatura mi okropnie skakała i litrami lałem płyn do chłodnicy, gdy juz mi się ten temat znudził i auto zagotowało mi się tak że nie dało sie jechać para buchała spod maski, wymieniłem czujnik ...ok wentylator załączył sie tyle ze na ostatniej kresce przed tymi krytycznymi pomyślałem że może tak być ... nie znam sie w sumie .... wiem ze pasowało by jakoś odpowietrzyć chłodnice tyle że nie mam pojęcia jak ... żeby tego było mało dziś :-x też mi sie zagotował ale już wskaźnik osiągnął praktycznie maxa.. oczywiście wiatrak sie nie włączył ... i tu moje pytanie ... czy to może być termostat ??? czy powinienem i jak odpowietrzyć chłodnice???? bo jak to zrobić nie mam pojęcia .... proszę o pomoc ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie to normalna sprawa :) obstawiam do naprawy uszczelke pod głowicą, układ chłodniczy, termostat i do wymiany olej + filtr, jedz do mechanika zobaczymy co powie.. Nieźle go zagotowałeś :-? mam nadzieje ze nic wiecej sie nie stało :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się wiatrak wlącza za późno, to (przy zalożeniu dobrze dzialającego czujnika) znaczy, że chlodnica się nie nagrzewa. Zresztą teraz, w zimie, wiatrak i tak za często się by nie wlączal, więc to raczej nie jego wina.

 

A więc na chlopski rozum może być:

 

- zapowietrzony uklad - instrukcja odpowietrzania w książce serwisowej, do ściągnięcia, linków poszukaj na forum

- zablokowany/wlożony odwrotnie termostat - plyn zaczyna wrzeć w malym obiegu i wyplywać przez korek zbiornika wyrównawczego. Termostat do wymiany.

- pompa nie żyje - wrzenie i uciekanie przez korek, jak wyżej.

- nieszczelny uklad - plyn ucieka przez nieszczelność i silnik się przegrzewa z jego braku.

 

Mam nadzieję, że to przypadek 1 lub 2, bo są banalne do naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki JKB ja tez mam nadzieje że to wina zapowietrzenia ... widzę że bez mechanika się nie obędzie :-? znowuuuu .... nom i poszukam tych linków z książka serwisową a może znajdę :roll: ... jak sie to skończy napiszę ...

 

[ Dodano: 2007-11-14, 10:55 ]

NAGABICZ - to moje autko to masa a gotuje mi sie tak od wypadu po górach słowackich wtedy coś padło i sie ta przygoda z temperaturą zaczęła ......hm co zrobić trzeba działać coś w tym temacie ... dzięki za uwagi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, termostat jest do wymiany na 100%. Z samego zapowietrzenia nie byłoby takich fajerwerków. Zbyt późne włączenie wiatraka też raczej odpada. Podczas jazdy, on prawie gogóle się nie włącza. Wszystko wskazuje jednak na to, że termostat nie puszcza płynu do duzego obiegu.

Obawiam sie ze po takich kilku przegrzaniach, głowica jest powichrowana jak blacha falista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ..... już po wszystkim ...okazało się że uszczelka pod głowice poleciała hm wymieniłem przy okazji resztę uszczelek no nie powiem gowicę dało sie uratować na szczęscie - choć niewiele brakowało a musiał bym nowe serce renacie kupić.... DZIęKUJę WSZYSTKIM ZA SUGESTIE ..sprawiły że wiedziałem :) jak ugryźć ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!