Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy któryś z kolegów wymieniał plastikową tulejke meglownicy ? Tą od strony pasażera.U mnie jest wlaśnie na niej luz maglownica sama w sobie nie ma luzu tylko na tej tulejce. Znalazlem taką tulejke. Można ja bez problemu kupić. Tylko jak wglada jej wymiana ? Czy ktoś z was ma moze jakies zdj albo robił już coś podobnego ? Oczywiscie maglownica bez wspomagania. Koncowki,drażki, gumy stabilizatora i tujeje na wachaczu wymienione teraz zostal tylko ten luz. Jest to taki uciążliwy stukot przenosi się on na całą kolumne. Dodaje zdj tej tuleji.

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/28/79/70/22/2879702270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobny problem, niestety po konsultacji z znajomym specjalistą samej tulejki nie opłaca się wymieniać ponieważ i tak trzeba wyciągnąć całą maglownicę już nie wspominając o tym, że jest to robota na krótką metę i tak po paru km będzie waliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myśle nad tym i przeciez jak regenerują maglownice to też wymieniają tulejki i wytrzymuje to ładne pare lat. W sobote będę miał tą tulejke to postaram sie to zrobić.

 

Dodano: 02 sty 2013 - 14:55

Witam. Dopiero dzisiaj dostałem tulejke. Zaraz z rana zabrałem sie do pracy. Kolega 'Merkaba' nie ma racji mowiąc że nie da się wymienic tej tulejki bez wyciągnięcia maglownicy. Nie ma nic prostrzego. Wystarczy podnieść przód samochodu no chyba że ma ktos kanał lub podnośnik. Wymiana polega na sciagnieciu prawej osłony z maglownicy odkręceniu drążka i odkreceniu lewej końcówki. Po tych czynnościach skrecamy kierownica maksymalnie w prawo tak żeby walek schował sie w maglownicy. i małym plaskim śubokrętem wyciagamy 3 języki ktore trzymaja tulejke w maglownicy. Następnie skrecamy mocno w lewo i czyscimy wałek maglownicy, smarujemy tawotem skrecamy kierownica w prawo ale tak żeby wałek wystawał tyci po za maglownice. Dzisiaj było zimno wiec nowa tulejka była twarda wiec włożyłem ja na chwile do cieplej wody. Wciskajac ja delikatnie na walek popychamy tulejke razem z wałkiem tak zeby ząbki tulejki weszły do środka. I na tym polega cała wymiana tulejki. Później wszystko składamy w odwrotnej kolejności. Po wymianie tulejki zero stuków. Koszt tulejki to 5 zł i na spokojnie 2 godz. pracy. Każdy mający troche pojęcia o mechanice zrobi to bez problemu. Pozniej wrzuce zdj starej tulejki. Pozdrawiam.

Zdjęcia przedstawiaja nowa i stara tulejke.

Kolega zapozna się z tym regulaminem

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Wracając do tematu, żeby nie zakładać nowego. Czy ktoś może montował u siebie tuleję? Ona jest do Scenica II, bo takiego posiadam. Mam luz na maglownicy i jest on spowodowany właśnie wyrobieniem się takiej tulejki. Jestem ciekawy jakie jakościowo są te konkretnie tuleje, bo może ktoś je kupował już. A może ktoś zna sprawdzone źródło z tymi tulejami? Z góry dziękuję za pomoc. :)

Edytowane przez sFiatowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!