Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbo w K4J i innych PB 16V


Danielossss

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem wczoraj taką megankę i poznałem jej właściciela z Olsztyna.

1.4 16v TURBO 130 KM 170 Nm

Silnik dopiero przechodzi modyfikacje, ale użytkownik wie co robi.

Przy następnym spotkaniu postaram się zrobić zdjęcia wykresów oraz podpytać o więcej szczegółów. Poleciłem nasze forum więc może wkrótce zawita.

post-11-1195202515_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemoMCKP, napisałem to bardziej jako ciekawostkę i nie chodziło mi o wynik.

To co pamiętam z rozmowy:

- koszt całości bez wydechu około 8k pln

- robione w Warszawie w firmie specjalizującej się w hondach (60-cio letni człowiek spojrzał na parking warsztatowy wypchany hondami crx i stwierdził, że lubi wyzwania- wcześniej jego syn mówił, że nie podejmuje się tej roboty)

- turbina nowa (BMW) i pomaga od 2000 rpm (w ramach eksperymentu wstawiano jeszcze dwie inne, ale niestety jedna z nich pomagała dopiero przy 5 tysiącach rpm),

- wszystko robione dla zasady (w tym silniku nic się nie da zrobić).

Mam jeszcze więcej zdjęć więc postaram się dzisiaj wrzucić.

 

P.S. Mój silnik jest w oryginale. Wątek utworzyłem dla mówiących, że "nie ma szans". Dla mnie takie uturbianie jest nieekonomiczne, ale z punktu zainteresowania możliwościami silnika "jestem podjarany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemoMCKP, a gdzie proponujesz w tym silniku?

Ja niestety na tym się nie znam. Najprościej to określę "sztuka dla sztuki". Mnie to osobiście interesuje co można zrobić z silnikami Pb montowanymi od 99 roku. Cały "świat" mówi, że niewiele.

Mój kolega (nie wiem czy to nie za mocne słowo) pokjazuje, że jednak się da.

post-11-1195294196_thumb.jpg

post-1-1195294196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!