Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kłopot z obotami ( wiem co się dzieje, ale jak to naprawić?)


labadzi18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam scenica 1997 1.6 8v w gazie.

Problem jak to często w tych samochodach bywa, jest z obrotami. Samochód chodzi nie równo, łapie wysokie obroty, a przy hamowaniu czasami gaśnie. Zauważyłem po podpięciu pod komputer, że przy dodaniu gazu pod maską ( za pomocą tego plastikowego motylka przy przepustnicy)i puszczeniu go, samochód ma wyłączoną ( kontrole niskich obrotów? Jakoś tak to się nazywa). Gdy złapię za tego motylka i odciągnę troszkę do tyłu to wszystko jest ok, obroty są stabilne, włącza sie ta " kontrola niskich obrotów".

 

Moje pytanie: co trzeba zrobić?

Wyczyścić przepustnicę ? czy może jest tam zbyt duży otwór i się dobrze nie zamyka?

 

Macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Jaki motylek i jaka kontrola wolnych obrotów?..za wolne obroty odpowiada sterownik dozujący dawkę zależnie od obciążenia(światła,ogrzewanie szyby)i sterujący silnikiem krokowym który albo otwiera kanał powietrza dodatkowego albo uchyla przepustnicę powietrza.

 

Dodano: 10 sty 2013 - 16:03

Zauważyłem po podpięciu pod komputer

Co? Czy jak dodawałeś gazu to coś było nie tak w programie?

 

Dodano: 10 sty 2013 - 16:05

Gdy złapię za tego motylka i odciągnę troszkę do tyłu to wszystko jest ok

Chodzi Ci o tę część na przepustnicy która ją uchyla? Jest śrubka-ogranicznik przepustnicy pod tym,,motylkiem''?Przepustnica uchylana jest linką czy elektronicznie? Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

 

Przepustnica uchylana jest linką. Odkręciłem trochę tą śrubę przy elemencie otwierającym przepustnicę i obroty się zmniejszyły.

Problem jest nadal, a mianowicie obroty delikatnie falują, i gaśnie w trakcie gdy jadę i zaczynam się zatrzymywać. Wciśnięcie sptrzęgła powoduje bardzo szybki spadek obrotów do zera. Po pewnym czasie, gdy samochód się nagrzeje jest w miare ok, w miarę ponieważ oroty zamiast spadać do około tyś. obrotów, spadają znacznie dalej po czym wracają i jest ok.

 

Problem trwa jakiś już czas, w tym czasie wymieniłem sonde lambda, co to może być? silniczek krokowy? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!