Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do silnika 1.9dTi?


janko3-69

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. To ten sam koncern.

ziolo napisał/a:

ELF jako jedyny ma homologację Renault.

 

 

Jaką homologacje ?

 

A no taką że tylko na oleju ELF pisze że ma homologację marki Renault. O tym że to to samo co Total czy Mobil wiem. Ale i tak stosuję i będę stosował ELF-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem taki: czas najwyższy zmienić olej, na metce pod maską wisio jak byk, że ostatnio nalano syntetyk 0w-30.. nie jest toto "za rzadkie"? - chodzi mi o pracę w wysokich temperaturach (smarowanie turbiny), jak i -byćmoże- zmniejszenie kompresji w -bądź co bądź - juz chyba nieco zużytym silniku.. - wszak producent zaleca 10w40..

 

Wlasciwie - jaki jest wasz pogląd na temat przebieg/zużycie i typ stosowanego oleju? Dotąd eksploatowałem raczej autka grupy VAG, a o tych się mówi, że dizel przy 200 tys jest juz jakotako dotarty, benzyniak przyzwoicie, i od biedy można powoli przechodzić na półsyntetyk..

 

i: co WY lejecie co F9Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TAK KAŻDY ASO RENO POWINIEN WLAĆ ELFA KTÓRY REKOMENDYJE RANAULT+

A TY MOŻEŚZ SOBIE WLAĆ JAKI SIĘ TOBIE PODOBA OBYŚ WIEDZIEŁ CZY TO MA BYĆ SYNTHETIC, SEMISYNTHETIC LUB MINERAŁ- OLEJE GODNE POLECENIA : CASTROL, VALVOLINE, ELF

 

POZDRAWIAM

 

Radzę jednak zaglądnąć do regulaminu forum i sie z nim zapoznać dokładnie, bo kolejny raz to już będzie pasek koloru czerwonego. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam olej zalecany do samochodów francuskich to elf w tym przypadku jest to tylko 95 tys km przebiego wiec sa dwie opcje pena synteza czyli 5 w 40 elf exselium jesli nie bierze oleju i druga opcja jesli sa zauwazalne ubytki oleju to elf competyszyn 10 w 40

a oleju wchodzi okolo 4 maksymalnie 4,5 litra :mrgreen: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Chciałem się przywitać bo nowy jestem <ok> no i ponowić troszkę pytanko, przedstawiając moją sytuację...

 

Kupiłem Megane 1.9dTi z 2000r i mam kilka pytanek odnośnie smarów i silnika:

 

1) czy możliwe jest aby w tym aucie "siedział" silnik 59kW czy raczej 72kW - gdzie to sprawdzić, bo VIN mam VF1BA0NM521870216 i z tego co się zorientowałem BA0N to chyba F9Q i 72kW (mam intercooler) - pierwsza rej. marzec 2000

2) chciałem wymienić olej bo już czarny, jednak nie mam żadnej "metki", co i kiedy było nalane - została mi jedynie buteleczka po ESSO 15W40 - czy moge lać ELFa 10W40 czy nawet 5W40? - szukam na forum i jakoś podobnego przypadku nie widzę

3) jaki olej do skrzyni biegów i wspomagania? - wymienię to sam czy do ASO muszę jechać?

 

to chyba tyle pytanek na dzień dzisiejszy. Więcej pewnie się pojawi niebawem, bo tak to jest jak się ściąga autko z zagranicy i nie zna do końca jego historii, ale Megane mi się zawsze podobało i jest moim pierwszym autkiem - tylko obeznania mało.

Z góry dzięki za wszelkie rady.

 

PS> tylko proszę, nie piszcie "użyj szukaja,.... poszukaj na forum... itp..". na Forum szukałem i nie na wszystko znalazłem odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

160kkm przebiegu i już mineral ? Znajomy ma ponad 280 nalatane i nadal pół syntetyk i grama oleju nie bierze... Osobiście do silnika latanego na mineralu, pół syntetyka już bym nie nalał. Ale niech ktoś jeszcze się wypowie może będzie mieć odmienne zdanie :)

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że po mineralnym raczej nie powinno się stosować pół lub syntetyku. Szczególnie syntetyczne maja właściwości wypłukujące, więc może się nagle okazać, iż zacznie konsumować oliwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!