Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przy dodawaniu gazu słychac hałas !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zmieniłem opony na zimowe 13' Dębica Frigo - oponki mają 2 sezony. Wczesniej jeździłem na alusach 14' i oponach kierunkowych Platin. Od momentu zmiany słysze przy dodawaniu gazu takie lekkie terkotanie, gdy puszcze gaz halas ten cichnie podobnie gdy wrzuce luz. Na oponach letnich tego halasu nie zauwazylem.

 

Czy to mozliwe ze opony tak halasuja?? I czy taki hałas wystepowal by wtedy przy dodawaniu gazu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi na pewno nie obcierają o zacisk bo wczesniej przed alusami te felgi chodziły w oryginale. A sruby tez sa oryginalne takie jak od nowosci, z tym ze sruby te byly zalozone takze do alusow.

 

Ten halas to takie jakby warczenie, sprawdzalem na postoju po dodaniu gazu tego nie ma takze wydech jest OK. Nie jest to glosne jednak po wsluchaniu sie to slychac, wydaje mi sie ze wczesniej tego nie bylo.

 

[ Dodano: 2007-11-20, 23:03 ]

Dzsiaj pojezdzilem autkiem jeszcze troche w celu przetestowania. POwiem tak jest to takie buczenie przy dodawaniu gazu nawet jak ruszam autem z miejsca i cofam nim, w momencie puszczania sprzegła (mniej wiecej w połowie) Natomiast podczas jazdy tylko w momencie dodawania gwaltowniej gazu, jak utrzymuje predkosc to halas zanika.

Takze opony odpadaja, a myslalem ze tego halasu nie bylo wczesniej. Czy to cos jest nie tak ze sprzeglem czy ze skrzynia, auto ma przejechane 110 tys km. i sprzeglo nie ruszane.

 

[ Dodano: 2007-11-20, 23:20 ]

Dodam jeszcze ze ten sam hałas wystepuje podczas cofania pod gorke, wtedy kiedy trzeba mu dodac wiecej gazu. Czy to sprzeglo sie konczy?? Na wycisnietym sprzegle na luzie slychac juz jedno z łozysk albo dociskowe albo wyciskowe (nie pamietam ktore). Po wcisnieciu sprzegla lozyska juz nie slychac.

 

[ Dodano: 2007-11-24, 00:23 ]

Panowie wyczytałem na Forum że objaw hałasowania przy cofaniu i gwałtowniejszym ruszaniu to uszkodzone łozysko dociskowe, czy to łozysko (moze całe sprzegło) hałasowało by przy dodawaniu gazu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!