Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem


snypes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją Megi...

Mianowicie... po odpaleniu na wolnych obrotach jest gitarra, po przejechaniu około 300m zaczyna się dusić.

Po wrzuceniu biegu kilka sek. jest ok po czym tak jak by nie dostawał paliwa albo się zalewał.

przy czym obstawiam to drugie gdyż lekko czuć paliffko. Po rozgrzaniu silnika czasem problem ustępuje.

Lecz nawet gdy wydaje się być ok, podczas postoju np. przed przejazdem kolejowym obroty spadają tak że silnik prawie przygasa i falują do 800RPM.

Po przegazowaniu na jałowym obroty prze moment utrzymują się na 800 i znów zaczyna falować nieomal przygasając w dół przy czym czuć paliffko.

Na kompie wykazało Sondę Lambda przed/kat przy czym w wartościach sonda stała na 703mV stałe a ponoć powinna płynnie zmieniać wartość.

Pytanie czy takie objawy mogą faktycznie wskazywać na sondę?

 

ps. odnotowałem też wzrost spalania z 6.4-7.2 przed fanaberiami mojej megi na 8.6-9.4 w chwili obecnej przy wymienionych objawach...

Ps2. Do Moderatora... szukałem ale było tyle tematów odnośnie sondy że nie wiedziałem w który się wpiąć, poza tym w żadnym nie opisano niektórych z moich przypadłości...

Z góry dziękuję za nieopierniczenie mnie za powielanie tematów :)

 

Dodano: 10 kwi 2013 - 08:43

Wymieniłem sonde lecz nie zmieniło to prawie nic.... może tylko tyle że ciut krócej trwają fanaberie dot. mulenia wystarczy przeciągnąć autko ze 3-4 razy i zaczyna wracać do normy.

Na jałowym obroty ok 1500RPM. Problem z dławieniem powraca po każdym nowym odpaleniu nawet gdy silnik rozgrzany :)

Chciałem zagazować moją Megi ale nie mogę tego zrobić póki nie uporam się z tym dławieniem i podwyższonymi obrotami.

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!