Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa odtwarzania muzyki po Bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem (szczęśliwym) posiadaczem poliftingowego Megane Grandtour III.

Zauważyłem, że nie działa funkcja odtwarzania muzyki przez Bluetooth wbudowany w radio. Stąd pytanie - czy fabryczny odtwarzacz nie obsługuje transmisji strumieniowej muzyki? Telefon Nokia C7, zgodny z A2DP.

Pozdrowienia

wred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm czyli jednak można...

Dzięki za wskazówki - próbuję więc dalej podłączyć Nokię C7 jako odtwarzacz po BT.

Co ciekawe:

- zestaw C7 + Megane rozmowy łączy bez problemu, jak również udostępnia kontakty na wyświetlaczu auta

- te same objawy (rozmowy OK, muzyka nie OK) miałem w poprzednim aucie, z zestawem głośnomówiącym BT Nokia CK-100...

 

A czy przy włączonym BT w Waszych telefonach radio wykrywa go po prostu jako jeszcze jedno źródło? Tak jak np. kostkę USB?

Danish1: czy BT w swojej Nokii masz ustawione jako ukryte czy publiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BT ustawiony jako publiczne, co do wykrywania to na wyświetlaczu pojawia się napis połoczono z Nokia C1 i tyle. Potem jak chcę posłauchac muzyki z telefonu to włączam odtwrzacz multimedialny a w radiu ustawiam wyjście audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem wczoraj znowu pół godziny na próbach podłączenia tych ustrojstw ;/

Wypróbowałem tryb publiczny i ukryty, w obu dostaję BT działający w trybie rozmowy ale muza nadal milczy...

w radiu ustawiam wyjście audio.

A jak ustawiasz? U mnie przycisk "Media" w ogóle nie wykrywa, przy sparowanych urządzeniach i komunikacie "Połączono z Nokia C7-0", włączonego odtwarzacza multimedialnego z muzyką w telefonie ani aux (no ale to akurat nie dziwi bo nic nie próbuję w ten sposób podłączyć). Dostępne mam tylko CD i USB, jeśli akurat jest podłączona kostka.

Wiem że w niektórych telefonach/radiach BT trzeba osobno zaznaczyć np. streaming audio, ale ani w Megane ani w telefonie nie znalazłem takiej opcji.

Zawsze zostaje jeszcze transmiter FM (akurat C7 go ma) ale wolałbym jednak BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, u mnie wyglada to tak:

1 Włączm BT w telefonie(telefon łaczy się z radiem)

2 Wybieram wyjście AUX i klikam pokrętłem ok (tym przy kierownicy)

3 Pokazuje się menu: Zewnętrzne źródło i Nokia C3-01

4 Zaznaczam Nokia C3-01 naciskam ok przy kierownicy i radio zaczyna odtwarzać muzyke z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

OK, jest sukces, muzyka gra w końcu po BT. Coś było na rzeczy z moim akurat egzemplarzem radia.

Pomogła aktualizacja softu w serwisie - teraz numer wersji firmware'u ma końcówkę 023.

 

Swoją drogą to ASO nie błyszczało inwencją i chęcią rozwiązania problemu. Sugerowało, kolejno:

ASO: Ma Pan zły telefon (cyt. "Lista kompatybilnych telefonów ma 40 pozycji i nie jest aktualizowana od 2009")

Ja: To proszę podłączyć jakiś kompatybilny telefon z listy. [nie działał]

ASO: No wie Pan, to stare radio [z 2012, M III ph. II!] i może nie obsługiwać streamingu.

Ja: W instrukcji jest napisane że obsługuje.

ASO: Instrukcja jest dla wszystkich typów radia [he he]

Ja: To przejdźmy do tej Meganki w salonie i sprawdźmy [muza po BT w salonowym aucie gra aż miło]

ASO: Wie Pan to my jesteśmy od ustalenia faktów, jak zrobimy to zadzwonimy.

 

No i zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!