Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane, brak komunikacji z ABS i nie tylko.


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam RENAULT MEGANE I KOMBI 1.4 16v 2001r.Od jakiegoś czasu zapala się kontrolka ABS i SERVIS po następnym odpaleniu gaśnie i tak w "koło macieju".Zainstalowałem DDT2000 ,mam bazę 400MB,kupiłem interfejs KK-L po skanowaniu ALL,znajduje tylko Airbag i Injection brak połączenia z ABS i innymi modułami.Co jest nie tak,czy brakuje mi coś w programie DDT2000?.Proszę o pomoc.

Edytowane przez witekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo za link ,już pobrałem. Wrócę z pracy to sprawdzę i dam znać.

Niestety z nową bazą jest to samo,wykrywa silnik i poduszki

 

Dodano: 25 lut 2013 - 12:16

Witam. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł dlaczego nie wykrywa mi wszystkich modułów.Próbowałem już zmieniać prędkość transmisji,rozebrałem wtyczkę od kabla są podłączone obydwie linie K i L ale łączy się tylko z silnikiem poduszkami.Bazę mam nową 680M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skanowanie poszczególnych modułów nic nie dało,jeżeli program nie to może kabel jest winny.Zrobię inny kabel ,na RS-a

i spróbuję zeskanować czy będzie to samo.

 

Dodano: 08 mar 2013 - 15:07

Witam. Zrobiłem kabel pod RS-a ,ten co jest z programem DDT w folderze hardware i niestety jest to samo, wykrywa tylko silnik i poduszki .Próbowałem zmieniać protokoły komunikacji na modułach ABS, nic to nie dało.Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się

 

Posiadam kabel obd2 kkl i program ddt2000 z bazą ok. 600 mb. Robie skanowanie i wyszukuje mi sterownik:

thumb_hosting_zdjec_1362908603__1.jpg

 

Potem klikam żeby szukać błędów i pokazuje:

 

No failure detected

ABS-VDC - No device definition in database, unable to detect failures

Airbag-SRS - No device definition in database, unable to detect failures

ECM - No device definition in database, unable to detect failures

 

Próbowałem już różnych baz i wersji programu oraz ustawień portu i neistety dalej nic. Czy ktoś pomoże ? Auto to Renault Megane Scenic I 1.9 Dti z 1998r.

Edytowane przez dzwonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam koledzy.

Podłączę się odrobinę pod ten temat.

MEGANE I ph I silnik F3R 791 w zestawieinu ze skrzynią DP0.

Bardzo dawno nie komunikowałem auta bo się nic nie działo. Kiedyś zapaliła mi się na chwilę kontrolka ABS i zwyczajnie chciałem sprawdzić ..."o co megi chodziło"...?

Mój problem polega na całkowitej nagłej utracie komunikacji z kalkulatorami, przy czym chodzi mi o połączenie SONDA CLIP - CLIP a nie DDT2000.

Dodam, że wcześniej komunikacja była bez problemu i wersji pojedyńczej jak i wszystkich kalkulatorów na raz.

Po podłączeniu sondy (podłączane trzy różne - 2 klony, 1 oryginał oraz 4 PC z różnymi wersjami CLIP) palą się wszystkie diody na sondzie CLIP, czyli jest zasilanie i komunikacja i po stronie gniazda diag. i po stronie PC.

Sprawdziłem:

* wszystkie bezpieczniki obok gniazda diag,

* w czarnej skrzynce pod maską,

* w czarnej skrzynce obok AKUMUL,

* wszystkie połączenia intalacji oraz wtyczkę i gniazdo ECU,

i wszystko wygląda na OK.

Czy ktoś ma pomysł co mógłbym sam jeszcze sprawdzić zanim oddam w dobre ręce i zacznę wydawać dudki :).

 

Z dużym opóźnieniem ale dopiszę info - problemem był wypalony pin, gniazdo i wtyczka jednej z wiązek dochodząca do BSI. Powodowało to zwarcie do masy na lini komunikacyjnej K i całkowity brak komunikacji.

Pozdrawiam Darek

Edytowane przez Dariusz Babacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!