Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mrowienie na pedale sprzęgła


marcin1986gdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

Szukałem na forum, ale nigdzie nie znalazłem tego co mnie interesuje. Może tu uzyskam jakąś odpowiedź. Posiadam Megane I 1997r, 1.6 benzyna 75KM silnik K7M 720 z przebiegiem 181000 km. Chodzi o to że, podczas wciskania pedału sprzęgła przy zmianie biegów podczas jazdy odczuwam niewielkie ale jednak wkurzające mnie mrowienie. sytuacja ma miejsce tylko podczas jazdy gdy puszczam sprzęgło przy wysokich obrotach po zmianie biegu na wyższy. gdy redukuje bieg, sytuacja nie występuje. co może być przyczyną ???? dodam, że sam pedał sprzęgła chodzi lekko i bez żadnych oporów. osobiście podejrzewam poduszkę pod skrzynią biegów lub silnikiem. co prawda miałem obie wymieniane ponad rok temu, lecz mechanik założył jakiś zamiennik za niewielkie pieniądze (choć prosiłem go o oryginał bo te zamienniki to o kant d...y roztrzaskać) gałka zmiany biegów drży trochę bardziej niż jeszcze jakiś czas temu choć tragedii nie ma. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale przed załozeniem opon zimowych wraz z felgami stalowymi, nie wyważyłem ich. Czy to moze mieć znaczenie ???? Proszę o pomoc....

Pozdro

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ na pewno tak nie ma, ponieważ przez 3 lata użytkowania nie miałem podobnego problemu :lol: jeszcze mi do głowy przyszło to, że przy pedale sprzęgła jest jakaś sprężyna i może to ją należy przesmarować... to nie chodzi o to że sprzęgło wibruje bądź drga...chodzi o to że przy wciskaniu sprzęgła na dużych obrotach odczuwam delikatne mrowienie na nodze :) to nie jest jakiś wielki problem ale ja jestem taki że musi mi wszystko działać tip top hehe :) hmmm...chyba najprościej będzie jak pojadę do mechanika i fachowym okiem zobaczy :)

Edytowane przez marcin1986gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!