Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I


Sroqraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podpinam się - własnie zamierzam się z zakupem drugiej Meganki. W grę wchodzi jedynie 1,4 16V.

Wpadła mi w oko ta - http://otomoto.pl/renault-megane-klima-el-szyby-cd-igielka-C28119779.html co sądzicie? Sprzedawca przesłał mi wszystkie faktury i dokumenty itd. Wygląda na to, że jest OK. Jutro będę miał potwierdzenie z ASO Renault co do przebiegu. W sobotę jadę ją obejrzeć.

No i druga - nieco mniej optymistyczna - http://otomoto.pl/renault-megane-lift-oplacony-klima-93tkm-C28093036.html

Jestem ciekaw Waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to :lol: Sam podchodzę do tych ofert bardzo sceptycznie. Absolutnie się nie ekscytuję. Jutro będę miał wyciągi z zarejestrowanej historii serwisowej. Ciekawe co się ujawni. W sobotę jadę obejrzeć wariant I. Do drugiej oferty mam trochę dalej. TAk czy inaczej, w 2010 roku kupiłem moją z przebiegiem 92 tys. choć spodziewałem się, że ma znacznie więcej. ASO w Pile przy pierwszej wizycie poinformowało mnie, że w 2007 auto miało 64tyś przebiegu, a to nieco uwiarygadnia to co widzę na wyświetlaczu. Dziś to już 170tyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było przed wyjazdem na oględziny o telefon do sprzedawcy i poproszenie o VIN, będzie to swoisty test, jak zareaguje na taką procedurę z Twojej strony. A jak już będziesz na miejscu, to oczy, uszy i nos szeroko otwarty :lol:

 

PS.

Kolega z aWc? :)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy najbliższej wizycie w ASO powiedzą Ci bez problemów jaka jest jego historia.

 

A ja dostałem właśnie info, że przebiegi obu wydają się być OK. Pierwszy w 2010 roku miał 112 tyś podczas ostatniej wizyty w ASO (obecnie 132) a drugi 85tyś w 2012 (obecnie ponad 90tyś). Trzeba je dokładnie obejrzeć pod kątem bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci że niewielkie, ale właśnie, tu powinna włączyć się lampka, mały to może oznaczać dwie rzeczy: mało bo mało lub mało bo były przeznaczone do życia już w innym wymiarze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzałem sobie Megane http://otomoto.pl/renault-megane-klima-el-szyby-cd-igielka-C28119779.html Ogólnie auto całkiem przyzwoite, ale:

 

1. tradycyjnie w Megane - listwy dachowe dostały skrzydeł - strasznie to szpetne :)

2. uszczelka dolna szyby drzwi prawy tył odstaje w środku długości jakby coś pod nią było

3. szybka lusterka zewnętrznego prawego nieoryginalna, rzekłbym nawet tandetna podróba - bez punktów oddzielających część asferyczną - w ogóle płaskie jak lustro łazienkowe.

4. wbrew opisowi - komputera brak

5. sprzedawca conajmniej przekonany o swojej wyższości intelektualnej, ot spec w dziedzinie kiedy zaczęło się kręcić nosem stanął ukłonił się i rzekł "do widzenia" :) Kultura pełną gębą :lol:

 

IMHO Auto zdecydowanie za drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Co do list, to w phII są gorszej jakości, miałem phI to tam było lepiej, u mnie i tak w porównaniu do kumpla coupe jest dobrze, wg mnie też, uszczelki w obecnej mam wzorowe, w poprzedniej też jedna z prawej strony, tylne drzwi odchodziła, u brata w clio2 też jedna odchodzi, urok renault, komputer fajna sprawa, dzisiaj doposażyłem swoją czarną w to cudo, bo licznik padł, reanimacja nie powiodła się więc mam teraz z kompem na pokładzie :lol:

Cena wysoka, jeśli dojdzie recykling to i owszem, za taką cenę to można kupić coś czym ktoś pojeździł i doinwestował, sam bym cenił tyle, bo więcej nie ma sensu. Szukaj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tradycyjnie w Megane - listwy dachowe dostały skrzydeł - strasznie to szpetne :!:

2. uszczelka dolna szyby drzwi prawy tył odstaje w środku długości jakby coś pod nią było

3. szybka lusterka zewnętrznego prawego nieoryginalna, rzekłbym nawet tandetna podróba - bez punktów oddzielających część asferyczną - w ogóle płaskie jak lustro łazienkowe.

4. wbrew opisowi - komputera brak

5. sprzedawca conajmniej przekonany o swojej wyższości intelektualnej, ot spec w dziedzinie kiedy zaczęło się kręcić nosem stanął ukłonił się i rzekł "do widzenia" :!: Kultura pełną gębą :!:

 

 

Auta przestają być idealnymi gdy wyjadą z salonu. Te zrobiły to kilka ładnych lat temu.

Jak dla mnie trochę na silę się odwodzisz od tego auta. Mów wprost, że chodzi o pieniądze, bo to co podajesz tutaj to jak sam zauważasz albo typowa przypadłość tych samochodów, albo pierdoła która sobie można pod blokiem lub w garażu w ciągu 30 minut doprowadzić do porządnego stanu. Natomiast co do sp[sprzedawcy, to nie szukaj w nim przyjaciela, ani doradcy. To będzie zawsze człowiek, który chce na Tobie zarobić i wcisnąć auto za wszelką cenę, a czy jest przy tym sympatycznym panem rozmawiającym o wszystkim wątpliwościach, czy bucowatym handlarzem nie ma już znaczenia. I tak od Ciebie zależy czy auto kupisz czy nie.

To by było na tyle, takie moje subiektywne odczucie po przeczytaniu tego wątku. Pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą z wcześniejszych opinii się zgadzam. Wcale nie ukrywam, że cena wskazanego auta mi nie odpowiada. Sprzedawca za 2002 rok chce 8490 + 1200 zł opłat. Ostatecznie auto zeszłoby za kwotę 9000zł. Stan wcale nie odbiega od innych, które oglądałem a są zdecydowanie tańsze. Zainteresowała mnie ta oferta http://otomoto.pl/renault-megane-C28202725.html - auto jest już zarejestrowane co dla mnie jest dużym plusem. Zastanawiało mnie tylko parę kwestii, choćby dwa różne zagłówki w fotelach przednich... dziwna sprawa. Telefonowałem do właściciela i po tej rozmowie już nie ma sensu tego auta oglądac. Dlaczego?

- pytanie dot. fotela - odpowiedź: właściciel zaskoczony, nie zauważył i pyta czy napewno oglądam jego ogłoszenie :!:

- pytanie dot. zderzaka przód - zaskoczony

- pytanie o dokonane wymiany, naprawy - 2 lata ma auto i nic nie robił

- dlaczego nie ma popielniczki? - zaskoczony

 

Zastanawiam się czy sprzedaje swoje auto :!:

 

 

komputer fajna sprawa, dzisiaj doposażyłem swoją czarną w to cudo, bo licznik padł, reanimacja nie powiodła się więc mam teraz z kompem na pokładzie

 

Czyli wymiana licznika i manetki rozwiązuje problem? Myślałem, że wystarczy manetka.

Edytowane przez Sroqraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!