Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane II]Potężne spalanie w cyklu miejskim...


count_martin3z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na forum i mam nadzieję, że nie po raz ostatni.

Sprawdzałem w "search" czy gdzieś podobny wątek sie nie pojawił i powiem szczerze, że nie znalazłem. Jeśli jednak kiepsko szukałęm, przepraszam z góry

Panowie (Panie). Pozwoliłem sobie sprowadzić z Francji Megane II 1.9 dCi. 2005 rok produkcji, przebieg 62 tyś. km. Nic bym nie powiedział, bo jeżdzi się naprawdę fantastycznie tylko to spalanie w mieście. DOwiadywałem się u znajomego, który ma Lagunę w tym samym silniku i wychodzi, że w moim aucie spalanie na poziomie 9.5l/100km to stanowczo za dużo. Fakt, że auto waży 1300kg, ale jeżdząc do 2tyś. obrotów i dosłownie dotykając pedał gazu wydaje mi się, że coś jest nie tak. Czasem jestem przerażony, gdy kommputer- przy delikatnym przyspieszaniu, a nawet utrzymywianiu prędkości - wskazuje 12-13l/100km. Nie znam nikogo kto ma takie auto, dlatego zawracam głowę Wam. Czy jest to normalne? Można gdzieś zdiagnozować taką przypadłość i jej przyczynę? Dodam, że wszelkie niewiadome już sprawdziłem typu: powietrze w oponach etc. Podnosiłem juz auto żeby zobaczyć czy hamulec ręczny nie blokuje, któregoś z kół...

 

Dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie miasto? Bo mi w Warszawie poniżej 6,5 nie udaje się zejść, a mam mniejszy silnik.

 

Gdyby mi palił 8 to bym sie cieszył :)

 

[Cięcie]

 

Jak dobrze depnę, to chwilowo pokazuje 28-30l ON :/

 

Może i szukałeś, ale regulaminu forum jakoś nie znalazłeś :!: Radzę się z nim zapoznać! - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

 

wersja silnikowa 1.9 dCi

rodzaj silnika diesel

pojemność silnika (cm3) 1870

układ/ilość cylindrów R4

moc silnika (kW/KM) 88/120 przy 4000

max moment obrotowy (Nm) 300 przy 2000

stopień sprężania

wtrysk paliwa bezpośredni

ilość zaworów na cylinder 2

turbo turbo diesel

 

Mówisz o tym silniku? Tym bardziej, że Scenic jest jeszcze cięższy... Kurcze...

 

Radzę zapoznać się z regulaminem forum! - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOwiadywałem się u znajomego, który ma Lagunę w tym samym silniku i wychodzi, że w moim aucie spalanie na poziomie 9.5l/100km to stanowczo za dużo.

 

Witam mam też ten silnik w Megane II (kombi) i sam byłem zdziwiony spalaniem w mieście ale do rzeczy:

 

Ja w mieście jeżdżę na krótkich odcinkach (do 5-7 km dziennie w jedną stronę). Jak jest zimno to nawet auto mi się nie zdaży nagrzać. I spalanie oscyluje w granicach 7,5 -9 l - więcej nigdy nie spalił.

Na trasie (a robię jej trochę ) splanie mam w granicach 4,5 (wata w nodze) do max 6l.

 

Popatrz jak ty użytkujesz samochód w mieście bo jeśli jeździsz dużo w ciągu dnia (km) to spalanie powinno się zmniejszać ale nie sądzę aby spadło do mniej niż 6,5 - 7 l/100 jak jeździsz krótkie odcinki często odpalasz i gasisz samochód to spalanie na poziomie 9l nie powinno dziwić.

 

Sprawdzałeś spalanie na trasie?????

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też ten silnik w Megane II (kombi) i sam byłem zdziwiony spalaniem w mieście ale do rzeczy:

Popatrz jak ty użytkujesz samochód w mieście bo jeśli jeździsz dużo w ciągu dnia (km) to spalanie powinno się zmniejszać ale nie sądzę aby spadło do mniej niż 6,5 - 7 l/100 jak jeździsz krótkie odcinki często odpalasz i gasisz samochód to spalanie na poziomie 9l nie powinno dziwić.

 

Sprawdzałeś spalanie na trasie????? pozdrawiam

 

Witam... Po mieście jeżdżę w granicach 20km dziennie. Silnik (tutaj jestem w ciężkim szoku) grzeje mi sie po dosłownie 5-7 min. to optymalnej temp. Jeździłem wieloma samochodami, ale ten grzeje sie niczym 1000cm3 w dodatku na gazie. Co do jazdy w trasie to wydaje mi się, że wychodzi standardowo. Przy włączonym tempomacie i 90-100km/h na 6-tym biegu, spalanie wychodzi ok. 5l-6,5l (w zależności od ukształtowania terenu). Co do mojego użytkowania w mieście. W celu sprawdzenia najmniejszego spalania biegi zrzucam naprawdę szybko. Gas - jak wspomniałem wcześniej- dosłownie muskam nogą (delikatniej już chyba nie można traktować "pedała"). Mimo wszystko przy najmniejszym przyspieszaniu, w każdej pozycji obrotościomierza jak i nie przekraczając 60km/h spalanie nie zeszło poniżej 9l. Zastanawiałem się przez chwile czy może inna mapa sterowania silnika poprawiła by te parametry. Już nie wspomnę ile pokazuje momentalne spalanie kiedy przekroczę delikatnie 2200 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spalanie jest wg komputera czy sam sprawdzales ?

bo jezeli komputer ci tak pokazuje to radze sprawdzic to samemu tzn zatankuj pod sam kurek przejedz 100km i znowu zatankuj na maxa - wtedy bedziesz mial 100% pewnosci ile pali

ja tez mialem okres kiedy pokazywal mi 10l/100 ale samo mu przeszlo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spalanie jest wg komputera czy sam sprawdzales ?

Tak pokazuje komputer. Niemniej jednak zdawałoby się ma rację, patrząc na ruch wskaźnika poziomu paliwa w stosunku do uciekających kilometrów. Zobaczę jeszcze z pełnym tankowaniem...

 

P.S.

Fakt, przepraszam Przesie za całościowe cytowania. Rutyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey,

 

Mój 1.6 pali w bardzo intensywnym miejskim 9,5 benzyny. Wszystko zależy ile stoisz podczas jazdy. Dziennie przejeżdzam 40km, z czego okolo 30km stoję w korkach.

 

Jednak ta sama trasa w godzinach mniejszego zakorkowania, pozwala uzyskać spalanie okolo 8,2l więc tak naprawdę wszystko zależy jak i gdzie jeździsz, i jak często ruszasz.

 

A co do komputera, zawyża trochę spalanie - a zniego podaję powyższe dane. Gdy zatankuję auto do pełna okazuje się, że spalanie i tak jest niższe ok. 5%. Jest to różnica między pomiarami z komputera, a recznymi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to wskazanie komputera to zweryfikuj je. Ja mam na przykład uszkodzone coś w pompie paliwa i komputer zawyża mi wyniki (wariuje mi też wskaźnik poziomu paliwa). Na przykład w sobotę - 350 km na trasie, komputer pokazał 7,5 litra spalanie, pojechałem na stację, pod korek i z obliczeń wychodzi 5,5 także różnica ogromna. Dodam, że mocno się spieszyłem. Przejedź sporo kilometrów i zatankuj do pełna. Będziesz wiedział ile pali naprawdę.

 

Chwilowe spalanie to u mnie pokazuje i 40l/100km więc tym to się nie przejmuj.

 

20 km dziennie to jest bardzo mało! Musi palić dużo, bo silnik się nie zdąży rozgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po krótkiej przerwie...

Tak jak pisalem wcześniej, tak uczyniłem. Zalałem do końca i wyjechałem 100km (bez 800m). Ciekawostka - komputer pokazał spalanie 8.9l średnie. Dolewając - dystrybutor pokazal 8.05l (Ta sama stacja, ten sam dystrybutor, ten sam poziom lania). Użytkowanie całkiem normalne, bez "pieprzenia" z malym gazem etc. Trzeba było, to dosta do 4tyś. rpm. Podejrzewam, że przy jeździe jak "złotówa" spaliłby mniej, ale na pewno nie zszedłebym do 7,5l jak pisał, którys z kolegów powyżej. Dodam jeszcze, że samochód dość często jeździł na nie do końca rozgrzanym silniku. Sądząc po wskazówce, oscylowała na granicy 60'C-70'C. Oczywiście później sie rozgrzewał, ale jakiś czas jednak pracował.

 

Teraz pytanie... Czy dystrybutor wlał mniej, czy komputer pokazał za dużo? Jak sądzicie, czy przy wadze 8l z dystrybutora (9l przy komputerze) to normalne przy aucie ważącym 1300kg? Nie wiem ile wyszłoby spalanie w lecie, ponieważ użytkuję go od półtora miesiąca...

 

Dziękuję z góry za wszystkie sugestie i myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!