Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane II]Potężne spalanie w cyklu miejskim...


count_martin3z

Rekomendowane odpowiedzi

möj cc waga ok 1500

przed wirusem spalal ok 6.0-wata do 6,5 normalka w mieszanej jezdzie

po tuningboxie ok 6,5 - 7,0 w mixie

ale ja pomiary robie na cale tankowanie - czyli ok 800km

przy pomiarze na 100 km röznica na puknieciu dystrybutora moze byc ok 1 litr tj 1l/100km

a u mnie jezeli 1l na 800km tj 0.125l/100km :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w takim razie komputer raczej miał racje, pokazując 9l, a dystrybutor nie dolał po prostu tego litra, zgadza się? Czy optujesz za wersją, że dystrybutor pokazał o litr za dużo?

 

Tak czy siak, porównując do Twojego spalania, niewątpliwie za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze szczelność zbiornika paliwa, może gubisz trochę paliwa jak stoi :-/

 

Nie wiem jaka jest dokładnie charakterystyka 1.9 ale ciśnięcie 1.5 do 4 tysięcy obrotów nie ma najmniejszego sensu, na następnym biegu przyspiesza lepiej. A spalanie jest ogromne (przy 4k) i sprawność niższa (niż poniżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze szczelność zbiornika paliwa, może gubisz trochę paliwa jak stoi :-/

 

Nie wiem jaka jest dokładnie charakterystyka 1.9 ale ciśnięcie 1.5 do 4 tysięcy obrotów nie ma najmniejszego sensu,

 

No i właśnie tu tez jestem w szoku. Jeżdże w pracy Focusem nowym 1.8 TDCI. Pilowanie go do 3500 rpm oznacza więcej huku niż przyspieszenia. Właśnie w Megance jest odwrotnie. od tych 3000 do 4000 idzie bardzo płynnie. Tu plus dla "konstruktorów" za taki silnik... Gdyby jeszcze tyle nie palił... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ludzie, ale bez przesady - pamietajcie o dwoch sprawach

- silnik o pojemności 2 litrów i mocy 120/130 KM musi czymś żyć.

- korki to zabójstwo dla kieszeni

 

Moje doświadczenia (mam 1.9DCI) i jeżdżę po Warszawie - rano 20 km w korku i wieczorem 20km w korku. (z pragi do ursusa i spowrotem).

- Lato - 7.5 - 8

- Zima - 8.5 - 9

mniej w zakorkowanym mieście sie nie udało spalic. I nie wierze w to że można zejść niżej jeżdżąc TYLKO w korkach. A teraz uwaga: 1 wyjazd tygodniowo w weekend gdziekolwiek wcale nie poza miasto (zakupy, rodzina, przewiezienie "d" tu i tam) to litr mniej!

Na trasie wykrecilem 5.5 jadąc 120-130.

 

Także spalanie typu 9.5 w miescie, szczegolnie jak lubisz przycisnąc miedzy światłami, mnie nie dziwi. Spalanie chwilowe jak dasz ognia moze smialo przekroczyc 20 litrow i tu tez nic strasznego sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja limuzynka na automacie żre prawie 4 galony na 100 mil (18 litrów na 176 km). Ja także jeżdzę krótkie trasy, więc silnik często nie zdąży się nawet rozgrzać... Pozdrawiam wszystkich co im bije po kieszeni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Najlepsza rada,żeby sprawdzić średnie spalanie, to nalać ropy pod korek, wyzerować licznik (dzienny przebieg km bądź wszytko), nie przejmować się że zaraz po odjechaniu od stacji benzynowej, mając po drodze jeszcze światłą, jak to ma miejsce w mieście, komputer pokładowy pokazuje średnie spalanie na poziomie 12-13litrów (nie wspominam o chwilowym).

Przejechać tyle km, ile się da na całym baku, podem zalać na stacji jeszcze raz do pełna i tyle, co wlałeś pomnóz przez 100 i następnie podziel przez liczbę km przejechanych (licznik dzienny bądź globalny). Policzysz w ten sposó, ile Ci auto pali na 100 km (jazdy w mieści).

Mi np licznik średniego spalani apokazał 8,1 l/100, a po przeliczeniu faktyczne spalanie to 7-7,1 l/100 km

 

Pozdr ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tak czytajac Wasze opinie to jestem bardzo spokojny o moje autko w kwestii spalania, a mianowicie ostatnio byłem z żonką w górach (trasa około 400km) no i komp pokazał srednie 5,5l/100km, a troche górek bylo a oszczedzany zabardzo nie był. Do pracy mam 17km, troche trasa troche miasto i tutaj spalanie na poziomie około 6l/100. Co do wskazan komputera to u mnie komp zawyża o około 0,4-0,5l/100km (tankuje do pełna gdy prawie rezerwa, jedna stacja jeden dystrybutor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to pomóżcie mi !

Moja Meganca II 1.9 dci 120km pali w mieście 12-13 l a w trasie 6-7l.

Nowy olej, nowy EGR, sprawdzone wtryski i przepływomierz, sprawdzony w ASO na kompie i [cenzura].....pali jak smok i tak od roku !

A wy piszecie, że wam dużo pali, to co ja mam powiedzieć...

pomóż Drogie Bravo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wirusa i NIGDY mi tyle nie spalila.

w trasie 6-7l.
w trasie pali w miare normalnie,chociaz 7 litrow tez nie jest malo.Wydaje mi sie ze lubisz tak jak pisal gojgien, ostro jezdzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeźdźę ostro to absolutnie się zgadzam, że mi pali jak smok ale uwierzcie mi, gazu używam baardzo delikatnie i spalanie wciąż jest ogromne.

Geleralnie chip tunning zrobiłm między innymi po to żeby mniej palił przy spokojnej jeździe (i rzeczywiście z 15L spadło na 13L).

Poprzednio miałem MegankęII z 1.5 dCi 82KM zchipowaną na 105KM to w trasie spalała mi 3,2-3,7L !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem megi II 1.9 dci od tygodnia i mi wychodzi średnie spalanie po mieście jakieś 8 - 8.5l jeżdzę na krótkich odcinkach a z gazem obchodzę się delikatnie a jak ją prowadziłem po kupnie i było dużo jazdy po bocznych drogach to wyszła mi średnio 5.3 l dodam że tak pokazywał komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!