Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Początki końca koła dwumasowego? Szarpie przy ruszaniu na rozgrzanym silniku...


jonasz1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy objawem kończącego się sprzęgła, koła dwumasowego itp. jest szarpanie przy ruszaniu?

Ostatnio zauważyłem, że jak silnik jest naprawdę rozgrzany np. po przejechaniu ok 100km to mam problem z normalnym ruszeniem z pierwszego biegu. Przód podskakuje jak kangur, koła jakby chciały zerwać przyczepność, a silnik wyskoczyć z pod maski itp., nie dodaję dużo gazu, tak normalnie od 1100-1400 obr/min. a samochodem szapie. Na zimnym czy tzw chłodnym silniku jest ok, ruszanie, zmiana biegów wszystko fajnie i pięknie. Z pod maski podczas pracy silnika nie wydobywają się dziwne odgłosy, przy odpaleniu i gaszeniu nie ma żadnych dziwnych odgłosów. Sprzęgło się nie ślizga, próba ruszenia z 3 powoduje natychmiastowe zgaszenie silnika. Pedał sprzęgła drży, ale wyczuwalne jest to tylko gdy dotknę ręką, nogą nic nie czuję.

Czy istnieje możliwość aby takie objawy związane były z inną przyczyną niż sprzęgło i koło ... np. poduszki itp.? Nie chcę wymieniać całego samochodu aby okazało się to coś innego.

Dziwne dla mnie jest to, że dzieje się tak po przejechaniu sporej ilości km. lub długim intensywnym staniu w korku gdy silnik jest naprawdę nagrzany.

Czy ktoś miał podobne objawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same objawy miałem tyle ze w samochdzie dostawczym Oplu Movano (Renault Master). W końcu wziąłem się za to i okazało się że jest słaby docisk (na wykączeniu) oraz nierówne koło zamachowe tyle że tam miałem jednomasowe więc je dałem do stoczenia i ważenia i teraz wszystko gra. Tak więc obstawiam że do wymiany docisk czyli już całe lepiej wymienić sprzęgło i do sprawdzenia koło zamachowe. Powodzenia i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Identycznie po rozgrzaniu szarpał jak bym miał coś uwiązane z tyłu.. Jestem po wymianie dwumasy 2 tyg. i jest super. nie ten samochód. Tylko mechanik mnie skrzyczał bo za pózno trochę sie zabrałem za ten dwumas. jak już szarpie to już jest padnięty do końca.. i niestety skrzynia już nie chodzi tak idealnie jak dawniej :notacrook: także radzę się za to brać jak najszybciej.. pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!