Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci ale nie odpala


Wuerzet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym przyjechałem bezproblemowo do domu. Samochód (Megane I ph I, 1996r. 202 tys. km, 1.6e 8V) nie sprawiał żadnych problemów - odpalił dobrze, był dynamiczny i zachowywał się całkowicie normalnie. Dziś wsiadam, przekręcam kluczyk i nie odpala. Kręci zdrowo; słychać pompę paliwa; kontrolka IMO normalnie gaśnie; reszta kontrolek tak jak zawsze przy odpalaniu. Po wielokrotnym kręceniu czuć wszędzie zapach paliwa (w kabinie, na zewnątrz i pod maską). Samochód ani razu nawet nie spróbował odpalić. Kręciłem tak długo, aż prawie rozładowałem akumulator. Po podładowaniu dalej to samo.

Około trzech miesięcy temu wymieniane były świece, rozrusznik i przepustnica. Silniczek krokowy również jest dość nowy. Cewki mają ok. 20 tys km. Sprawdzałem szczelność wężyka czujnika podciśnienia i wygląda ok. Bak jest do połowy zalany benzyną. Samochód jest na gaz, ale ostatnie 2 tys. km zrobiłem na benzynie.

Przeczesałem forum pod kątem mojej usterki, ale nie znalazłem nic identycznego. Prosiłbym o pomoc. Co może być przyczyną? Samochód działał dobrze i bez ostrzeżenia wywinął taki numer.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Wuerzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna prawdopodobnie została zlokalizowana – a pomógł śniegu. Otóż na wysokości pompy paliwa był czarny placek roztopionego śniegu. Dziś ten placek był dużo większy, a dookoła zauważyć się dało żółty kolor. Po wsunięciu lusterka pod podwozie okazało się, że jeden (z 3?) wężyków całkowicie się zsunął. Paliwa nie ubyło więcej niż litr, ale zapewne nie ma wystarczającego ciśnienia by auto odpaliło.

 

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Edytowane przez Wuerzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!