Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyrzucanie Płynu chłodniczego


Bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem ze swoim renault megane 1. Mianowicie silnik wyrzuca mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego, cały czas idzie cisnienie. Oddalem auto do mechanika to stwierdził ze to uszkodzona uszczelka pod głowicą, wymienił ją i spalnował głowicę po skreceniu okazało sie ze problem nadal pozostał.Rozkrecił dalej wszystko i powiedział ze uszkodzona jest głowica i trzeba ją zregenerować miał ją wysłać do diagnostyki i regeneracji profesjonalnej ale dal gdzieś do znajomego .Wrociła mu ta głowica załozył wszystko na nowej uszczelce i problem pozostał.Ostatecznie stwierdził iż jest uszkodzony blok silnika. Naprawdę nie wiem co mam robić gdyż auto paliło praktycznie na dotyk mimo dużego mrozu. Proszę o rady i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ją wysłać do diagnostyki i regeneracji profesjonalnej ale dal gdzieś do znajomego

Blok też wyśle do znajomego? Kto płaci za te eksperymenty? Bo jak mechanik, to niech uczy się dalej, jeżeli to koledze nie przeszkadza. Metoda - na kolei po kolei, aż się trafi, a klient z reguły za to płaci. Kontrola bloku i głowicy na szczelność powinna być zrobiona za pierwszym razem (przy wymianie uszczelki). A tak nawiasem mówiąc też od paru lat mam w megance lekki przedmuch, a ponieważ intensywność jego nie zwiększa się, więc tak sobie jeżdżę z butelką (żeby nie tracić płynu) i na otwartym układzie (bezciśnieniowym, żeby nie było sączenia spod opasek). W ASO uparcie twierdzą, że na tym silniku przedmuchu nie ma, więc może uroda silnika kolegi jest taka sama jak mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję na wykonanie planowania i sprawdzenia tej głowicy? Jeśli masz a powinieneś w końcu to nie jest parę groszy, podjedź z głowicą do innego warsztatu, niech tam potwierdzą jej szczelność, jeśli okaże się dobra chyba wiesz co masz wtedy zrobić. A co do bloku, możliwe aczkolwiek mało prawdopodobne, coś mi się wydaje, że ten twój mechanik ma takie pojęcie. A odpowietrzał układ później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!