Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stuki w silniku


mariuszzz

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu podczas jazdy na 4 biegu pojawiły sie jakies stuki dochodzace z silnika. Wczoraj oddałem auto do mojego mechanika (zaznaczam ze facet na prawde zna sie na rzeczy - nie jest typowym wymieniaczem:)). Dzisiaj odebrałem. Stukot słychac tylko na ciepłym silniku i intensywność zwieksza sie razem z obrotami. I własnie to ze nie slychac tego od razu po odpaleniu tylko na cieplym silniku wg niego eliminuje panewki. Po drugie mowi ze to na 100% nie jest dźwiek stukotu panewek. Po 3 słychac go za wysoko...jakby zaraz pod kopułą zaworów.

Facet stawia na szklanke popychacza lub byc moze na ktorys wtrysk. Na pytanie czy moze zawory? odpowiedział ze raczej nie bo nie byl pewny ja sa regulowane.

 

Przyznam szczerze ze troche mi ulżyło jak usłyszalem ze nie panewki. Niestety on sie za to nie moze wziac bo jego drugi mechanik w szpitalu a sam ma 3 auta do zrobienia. Jutro jade do drugiego mechanika i nie chcialbym dac sie naciągnać. Co to moze byc waszym zdaniem? Wiem ze nie łatwo postawic jakąklwiek diagnoze przez internet ale moze ktos jednak spróbuje? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na i mam juz diagnoze. Walniety popychach (szklanka) albo popychacze (nie dopytałem przez telefon ile) i uszkodzony wałek rozrządu. Uszkodzony na tyle ze zeszlifowac sie nie da. Mechanik mowi ze trzeba teraz poszukac uzywanego wałka ze szklankami - popychaczami. Najlepiej w komplecie ale jak sie nie da to osobno tez moze byc bo i tak to da do przeszlifowania i ułożenia luzów zaworowych. Macie moze jakis namiar na sprawdzonego sprzedawce takich czesci? Na allegro znalazlem juz 2 wałki 150 i 190zł...niby w bardzo dobrym stanie....ale wiecie jak to jest na allegro. No i te wałki sa do Laguny 1.9 dCi 120KM. To ten sam silnik? Bedzie pasowało? Bo spotkałem sie z innymi oznaczeniami - F9K a u mnie F9Q. Niestety popychaczy nie znalazłem.

 

----

 

Dzisiaj mechanik mi powiedział ze nie moze znaleźć kompletu uzywanego (szklanki + wałek) i porponuje wymienic cala głowice. Znalazl za 700zł. Cała operacja wyniosła by 2000. Okazalo sie ze szklanek nie moze znaleźć nigdzie a nwet jesli to nowe z uzywanymi walkiem nawet po szlifowaniu moga nie pasowac. Jak myslicie...sciemnia czy nie? Na szczescie udalo mi sie znaleźć komplet wałek + szklanki i jutro mechanik ma po to jechac i zakładac. Ale boje sie ze cos moze wymyslic bo nie byl z tego powodu jakos szczególnie zadowolony.

Edytowane przez mariuszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!