Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Więcej mocy !


Gungosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie otóż mój SCENIC II nie jest już taki żwawy i żywotny jak kiedyś(przyspieszenie, ruszanie)... Mam pytanie czy może to być wina filtra paliwa ewentualnie może ktoś ma jakieś pomysły co by zrobić albo co przeczyścić

 

P.S. podejżewam że na hamowni zamiast 120KM miał by z 80, sprężarka z olejem wymieniona w styczniu

P.S.2 czy u was w SCENICACH II 1.9DCI macie chociaż lekki efekt "wgniatania w fotel" bo u mnie czegoś takiego wogole nie ma na 2 i 3 biegu wale mu gaz do dechy spalanie 20l/100km auto "wyje" a "wgniatania w fotel" BRAK, wiem że SCII to nie jest sportowe auto ale bez przesady

Edytowane przez Gungosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic II z 1.9 dCi wgnita w fotel całkiem miło. Jeżeli turbosprężarka była wymianiana, to może w niej jest problem. Może sztanga od turbiny jest źle ustawiona, lub elektrozawór nie jest do końca sprawny. Nie kopci Ci przy przyspieszaniu?? Równie dobrze możesz mieć dziure w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tylko teraz tak

1)czy clipem lub w innny sposób niż wyjmując sprężarke można było by sprawdzić czy sprężarka jest dobrze ustawiona bo za rozbieranie samochodu mechanik wezmie z 500zł jak ostatnio.

2)Nie zaóważyłem nadmiernego kopcenia.

3)Czy da sie sprawdzić dolot nie rozbierając za wiele samochodu ?

 

Dodano: 18 kwi 2013 - 17:58

czy spadek moce może być przez brudni przepływomierz ?? albo filtr PALIWA ?

Filtr POWIERZA wymieniłem dzisiaj rezultatów ZERO

 

Dodano: 18 kwi 2013 - 20:28

po odpięciu czujnika przepływomierze LEKKA POPRAWA - w takim razie bede jeździł z odpiętym puki co.(sporo dymi przy przyspieszaniu czarnym dymem z odpiętym)

Edytowane przez Gungosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!