Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

poduszka górna zawieszenia silnika Scenic II


wojti1980

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem w serwisie,ma być w czwartek do odbioru.Jak zmienię to napiszę jak się sprawy mają.Oczywiscie jestem ciekaw czy zauważę jakieś różnice badając starą i nową,chodzi mi o twardość gumy.Cena taka sobie i mam nadzieję tylko, że winę za drżenie silnika ponosi właśnie ta poducha :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jestem na wyspach płaciłem w funtach,ok 143 z grosikami.Scenic już dawno po gwarancji,no chyba że pytasz o gwarancję na poduchę ?To tego nie wiem, ale nie sądzę żeby to był jakiś problem.Zresztą mam nadzieję że nie będę musiał z niej korzystać,chcę wymienić i zapomnieć o problemie.Poduszka ta widzę, nie jest zbyt chodliwym towarem bo nie mieli na miejscu i tylko 1 w centrali :unsure: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś zabrałem się za wymianę poduszki górnej silnika w moim scenicu.Cała praca jest mało skomplikowana,zresztą parę postów wyżej wojti1980 opisał to doskonale więc nie ma co kopiować jego opisu wymiany.Dodam tylko od siebie że z racji tego iż posiadam klucz z redukcjami po obu stronach nie mogłem odkręcić na samochodzie centralnej śruby która lączy poduszkę z łapą.Zbyt mało miejsca na takie manewry bo przeszkadza nam zbiorniczek płynu chłodniczego.Konstruktorzy umieścili nad poduszką rurkę od klimatyzacji która skutecznie uniemozliwia wyciągnięcie poduszki,ale gdy włożymy rekę tuż obok wlewu płynu do spryskiwaczy napotkamy osuszacz klimy.Łapiemy delikatnie za rurki i wyciągamy do góry.Osuszacz osadzony jest na uchwycie i bez problemu umieścimy go tam po wymianie poduszki.Co to da ?To że teraz bez problemu uniesiemy tą nieszczęsną rurkę żeby wyjąć poduszke.Reszta jest banalnie prosta.

Po wymianie poduszki zero wibracji,nic wreszcie nie trzęsie.Mając w ręku starą i nową poduszkę nie stwierdziłem większych różnic,ani to w twardości gumy ani w sposobie pracy no ale widać jakieś różnicę są skoro teraz jest już bez wibracji.Jedynie tak jak już wojti1980 pisał w starej nie chlupał olej.Nizej zamieściłem zdjęcie tego osuszacza.

 

 

 

 

Edit;poduszka wymieniona ale pojawił się następny problem.Wszystkie wibracje które czułem na podłokietniku ustąpiły ale pojawiły się jakieś które czuję na fotelu i nie wiem teraz czy ta nowa jest zbyt sztywna w stosunku do pozostałych czy coś przeoczyłem.Tam nie ma innego sposobu montażu.Zastanawiałem się dlaczego otwór na śrubę jest z jednej strony większy,może to jest jakiś sposób ustawiania poduszki względem łapy ?Mam prośbę do tych co mieli montowane poduchy jak również do tych co mają je w orginałe, czy moglibyście zerknąć i ewentualnie zrobić fotkę tego miejsca które zaznaczyłem na zdjęciu ?U mnie między łapą a wierzchem elementu poduszki jest ok 4-5 milimetrów.Może tej szczeliny ma nie być ?

post-27396-0-38269400-1368277442_thumb.png

post-27396-0-17644400-1368478585_thumb.png

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym osuszaczem to dobry pomysł. A co do szczeliny to zobaczę dziś i dam znać. Może coś Ci się poluzowało. Może dokręć jeszcze raz na podniesionym silniku. Niektórzy pisali, że też tak mieli i pomogło samo podlewarowanie silnika i opuszczenie. Chyba mam tak samo jak ty z tymi 4 mm. Zobacz jeszcze czy poducha "wisi" tzn. czy ten "zderzaczek gumowy, który jest z pod elementem łączącym poduchę z łapą nie styka się z gumową podstawą poduchy.

Edytowane przez wojti1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, po zamontowaniu poduszki tak jak pisałem wyżej zauważyłem cykliczne wibrowanie odczuwalne na fotelach. Myślałem że to minie i tak jak twierdził mechanik samo się ułoży ale niestety nie. Więc tak jak przewidywałem zmieniłem dobrą na nową. Diagnoza mechanika chybiona i tylko wygenerowałem następne niepotrzebne koszty. Dziś zamieniłem poduszki i zamontowałem starą. Fotelami nie buja i zostały tylko te nieszczęsne wibracje na podłokietniku. Więc to nie było to. Normalnie ręce opadają, może komuś wpadnie coś do głowy i poratuje jakąś radą bo ja już tracę cierpliwość. Auto fajne, nie chcę się go pozbywać chociaż już to przychodzi mi do głowy jako najprostszy sposób pozbycia się problemu.

I jeszcze jedno, nie miałem dziś czasu na zrobienie zdjęcia poduszki ale zrobię je w najbliższym czasie i wstawię. Gdyby ktoś reflektował na prawie nową (ok trzech tygodni w samochodzie i jakieś 300 kilometrów przebiegu),oryginalną, zakupioną w serwisie poduszkę górna do scenica II to bardzo chętnie się jej pozbędę. Oczywiście w cenie nie jak za nową.

Pozdrawiam

Edytowane przez ponuryzniwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!