Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic ma czkawkę na gazie - sekwencja BRC


slonik

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem miesiąć temu instalkę gazu sekwencyjnego BRC, i niby jest ok ale auto ma ciąglę czkawkę na gazie, wygląda to na takie milisekundowe przerwy w zasilaniu gazem, odczuwalne w aucie jako krótkie szarpnięcia, nie ma reguły kiedy występują, powiedzmy że jadąc normalnie zdarzają się raz na kilka minut, ale bywa że i kilka razy na minutę, spalanie niby normalne bo 10-11 litrów (myślałem że będzie mniejsze bo benzyny brał 8 litrów). Jak chcę jechać szybciej i prędkość zbliża się do 160 to przerywanie występuje już non stop, tak że nie da się jechać. Poza tym instalacja działa normalnie, tzn. moc silnika jest dobra, przełączanie prawidłowe.

Na benzynie wszystko jest w najlepszym porządku i żadne przerywanie nie występuje.

Wydaje mi się że to jakby braki w dostarczaniu gazu przez układ, albo może za dużo gazu i coś się się na chwilę przytyka, miał ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Problemu szukałbym w elektronice instalki. Na pierwwszy ogień sprawdzić trzeba tzw. impuls, czyli podpięcie kompa gazowego do sygnału na idącego na cewki.

Następnie sprawdzić cewki odcinające gaz. Któraś może przymykać, ale to raczej nie będzie to. Wogóle, to podjedź do gazownika i niech sprawdzą, jakie błędy są zarejestrowane. No i masz gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wymieniłem kable, świece, nawet termostat bo myślałem źe może parownik nie dogrzany jest.

Byłem u gazownika, testowaliśmy, jeździliśmy autem i nie wie co jest grane, za tydzień mają mi wymieniać kompa gazowego i wiązki, mam nadzieję źe to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kolego slonik, żeby od razu sterownik i wiązki? co ty masz za gazownika?? nie wiem co ty masz za silnik no ale zaczał bym szukać problemu w zasilaniu świeczek. skoro kable i same świeczki wymieniłeś to sprawdź cewki! jak ciśniesz renię to cewki powinny dawać wiecej iskry, może nie dają bo są padnięte?? cewki sprawdza się miernikiem. można dokupić używki (sprawdzić je najpierw). ceny od 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobne objawy miałem po założeniu instalacji jak silnik był zimny na niskich obrotach. Po nagrzaniu na wysokich obrotach miał zdecydowanie większe przyśpieszenie niż na benzynie i palił więcej o 2 litry. Okazało się, że założyli za "duże" wtryskiwacze. Wymienili i teraz jeździ już normalnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!