Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie mam problem takiego typy: podczas ruszania i gdy jade i włoże za duzy bieg w stosunku do obrotów słysze grzechotanie po lewej stronie wydaje mi sie ze przy kierownicy dobiega ten dzwiek.Jak np podczas ruszania dam za mało gazu to pojawia sie delikatne stukanie nie wydaje mi sie ze to przeguby bo odgłos nie dochodzi od nich.Słyszalem ze jest jakas nakretka regulujaca stuki popychacza kierowniczego czy cos takiego tylko nie moge go znaleźc

Oto jest zdjecie tej nakretki

post-2383-1196587745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie to chce sie dowiedziec gdzie to u mnie jest a do twojego musiałbys ksiazke sam naprawiam sobie sciagnac i zobaczyc

 

[ Dodano: 2007-12-20, 12:25 ]

Czy ktoś jest w stanie mi pomoc??Jesli nie o regulacji to moze co to moze byc zamiast tego??

 

[ Dodano: 2008-01-04, 15:27 ]

Panowie wie ktos jak sie reguluje popychacz przekładni kierowniczej?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Megane I regulacja mniej wiecej wygląda tak:

Jest takm duża nakręrka jakby z blachy a w środku plastykowa śruba na imbus

Nakrętka jest zabazpieczona przed odkręcaniem zagięciami na brzegach musisz odgiąś te zabezpieczenia najlepiej starym śrubokrętem z odpowiednioo zmodyfikowaną końcówką, następnie wkładasz klucz imbusowy i regulujesz po wszystkim ponownie zklepujesz zabezpieczenia na obwodzie nakrętki.

Jest tam ciasno ale mnie udało się to zrobić bez demontażu przekładni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka jest prostopadle do wejścia kolumny kierownicy skierowana ukośnie w w dół i do tyłu samochodu. Niestety jest skierowana w stronę belki do której przykręcony jest układ kierowniczy ale w belce są szczeliny przez które można zobaczyć nakrętkę. Mmnie udało się przez te szczeliny ją odbezpieczyć i dokręcić nie ukrywam że dojście jest makabryczne tylko z kanału inaczej nie ma polecam. Potrzebny jest imbus najlepiej taki z zestawu za 2zł jak najdłuższy i odpowiednio zmodyfikowany śrubokręt aby odgiąć zabezpieczenia.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprobuje jutro moze mi sie uda swoja droga to jak Ci francuzi potrafia utrudnic zycie

 

[ Dodano: 2008-01-24, 21:54 ]

Nie no kurde takie dojscie ze ja dziekuje nie da rady tego wyregulowac bez wymontowania układu kierowniczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!