Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak podswietlenia zegarów, brak swialteł z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam taki problem a nie wiem od czego zacząć.

Pewnego czasu wyłączało i się radio (brak pamięci stacji). Takie coś zazwyczaj jest przy wyciąganiu akumulatora.

Natomiast dzisiaj jadąc z pracy wieczorem zauważyłem że również ze nie ma podświetlenia zegarów, nie wyświetla się również godzina ani temperatura. Centralny zamek również nie zamykał drzwi ale podczas blokady działała sygnalizacja kierunkowskazów. Tylne światła również nie świeca. Z początku myślałem ze to jakiś bezpiecznik ale biorąc to wszystko w całość myślę ze to jakiś główny kabel zasilający. Pasażer wychodząc z samochodu i ruszając drzwiami zrobił mi dyskotekę w aucie bo oświetlenie wewnętrzne samochodu również mrugało.

 

Ma ktoś jakieś pomysły od czego to może być? Gdzie szukac usterki i ile kasy ze mnie może ściągnąć elektryk?

 

Zauważyłem ze świateł długich również nie ma, a takze podgrzewania tylnej szyby oraz regulacji lusterek i klaksonu :/

Edytowane przez aliass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy mam prawie to samo, dopiero co kupiłem tę Renatę : Megane 1 97r 1,6

Objawy:

Nie działa: obrotomierz, prędkościomierz, światła mijania, postojowe, podświetlanie tablicy. Kontrolki na tablicy działają tylko przeciw mgielne oraz długie, po przekręceniu kluczyka (zapłon) nie zapalają się żadne kontrolki ale włącza się silnik nawiewu. Radio martwe.

Działa: Silnik odpala i da się jechać..

Ze świateł mam tylko drogowe, kierunki i awaryjne, a z tyłu p. mgielne oraz stop (brak pozycji). Działają wycieraczki.

W skrzynce bezpieczników słychać pstrykanie bardzo częste. Jego częstotliwość się zmniejsza przy włączonym kierunkowskazie.

Bezpieczniki sprawdzone, również te pod maską.

Wymieniłem przełącznik zespolony od świateł.

Aha to może być ważne, koleś co mi ją sprzedawał (działało wszystko prócz świateł mijania) a na drugi dzień j/w.

Immobilizer mam wyłączać poprzez zamkniecie i otwarcie drzwi już wewnątrz auta siedząc. (silnik pali da się jeździć)

Jutro wziąłem wolne planuje wydłubać płytkę z przekaźnikami i bezpiecznikami.

Gdzie i czego szukać ? Pomóżcie.

Działa centralny zamek, bezpieczniki sprawdzałem miernikiem jutro sprawdzę raz jeszcze żarówką.

 

Dodano: 28 lis 2013 - 21:05

Pomogło czyszczenie gniazd i nóżek bezpieczników, klem akumulatora, połączeń + do listwy głównych bezpieczników (za akumulatorem) czyszczenie nóg bezpieczników w kabinie. Czyszczenie połączeń śrubowych plecionki masy Akumulator - masa i sinik masa.

Wyjąłem cały moduł z bezpiecznikami i przekaźnikami. Sprawdziłem płytkę - brak oznak Zalania i wilgoci, brak zimnych lutów. Skręciłem wszystko z powrotem.

Światła działają radio działa, liczniki sprawne, musiałem zaprogramować pilota. Bez wpisywania kodów.

Po jakimś czasie znów odezwał się przekaźnik pstryka szybko( przełącza, pyka )po włączeniu kierunkowskazu uspokaja się (przełącza w tempie jak przy działaniu kierunkowskazu) przekażnik mimo wyłączenia zapłonu dalej przełącza.

Macie sugestie ??

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!