Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opór na drążku zmiany biegów


Keith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Mam kłopot i proszę o radę.

 

Od kilku tygodni podczas zmiany biegów na drążku pojawia się wyczuwalny opór. Same biegi wchodzą prawidłowo tj. nie muszę ich "szukać", nie słyszę też żadnych podejrzanych dźwięków ze skrzyni lub sprzęgła. Od czasu do czasu z okolic drążka zmiany biegów (przy wrzucaniu jedynki) pojawia się dźwięk, jakby jakiś gumowy element ocierał się o inny. Problem ten pojawia się po przejechaniu 2-3 kilometrów, kiedy silnik się już rozgrzeje - na zimno wszystko jest ok. Najmocniej czuć to podczas mocniejszych przyspieszeń - kilka razy podczas zmiany z trójki na czwórkę miałem wręcz wrażenie że drążek "kopie" w przeciwną stronę do kierunku zmiany biegów. Na postoju, nawet przy ciepłym silniku - opór maleje, ale wciąż jest wyczuwalny. Żeby było ciekawiej, są momenty że problem na chwilę znika i znowu się pojawia. Od czasu do czasu zgrzytnie też wsteczny. Do dzisiaj byłem przekonany, że przyczyną jest przechodzony olej w skrzyni lub jego niedobór. Niestety, mimo wymiany (Tranself NFJ 75W80) nic się nie zmieniło.

Wydaje mi się też że pedał sprzęgła jest jakby minimalnie twardszy niż wcześniej, ale tego nie jestem pewien - samochód mam od zimy; jeździłem wtedy w cięższych butach i trudno mi porównać.

 

Czy ktoś z Was miał podobne objawy i co może być przyczyną?

Edytowane przez Keith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!