Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpie na gazie


misiek12

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum. Na ten temat jest od groma inforamcji. Ja mam to samo. Jednak zawsze po wymianie świec i przewodow szarpania ustepowaly. Tak bylo i teraz. Moze niepotrzebnie zawsze wymienialem przewody. Nastepnym razem wymienie tylko swiece. Montuje NGK takie jakie sa zalecane do tego silnika. Drugimi siwecami ktore poleca producent sa eyquem'y. W warszawie dostepne na ogrodowej 3 ale wczesniej nalezaloby zamowic je na http://www.autkoplus.com/category/10038,pojemnosc-1-4i-16v bedzie taniej. Na poczatku zmien tylko swiece. Jesli to nie pomoze wymien przewody. Powinno ustac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Meganka po nocy raczej nie odpali na Pb.. Przynajmniej moja ( OPIS) Wprawdzie jak upre sie to krecac długo rozrusznikiem i deptajac po gazie da sie...ale to katowanie rozrusznika i akumulatora... Zreszta w instrukcji do gazu pewnie masz ze auto należy uruchamiac na benzynie i dopiero wtedy ewentualnie przełaczyc na gaz lub nawet jechac i czekac az auto samo przełaczy sie po osiagnieciu prze silnik własciwej temperatury.Moja instalacja to BRC just( kompletna) czyli mieszalnik.. Kliknij jaką Ty masz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"natomiast nadal po nocy na zewnątrz nie odpala na PB"

 

Też nie chciała mi palić po postoju pod chmurką nawet po wymianie układu WN. Wyciągnąłem akumulator, dolałem wody i zmniejszyłem przerwę na świecy do 0,7mm. Teraz autko stoi w garażu, ale żonka po pracy nie ma żadnych problemów z odpaleniem.

Przejrzyj akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem z czym mieliby sobie dać radę. U mnie wszystko jest ok. To kolega misiek12 ma problem z odpalaniem. Moja stoi sobie spokojnie w garazu, temperatura w granicach 10st. odpala zawsze na PB i praktycznie od razu mozna jechac na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jia mam podobny objaw.wynika to z czystosci gazu bardzo szybko zatyka sie tzw"matrix"jezeli pojedziesz do serwisu gdzie instalacje zakladaja zrobia ci to od reki koszt to okolo 50 zlotych no i troche czasu staraj sie tankowac na lepszych LPG np shellu ma najczystrzy jakosciowo gaz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GazMajster, a ten odolejacz zakładany jest na tym grubym przewodzie gazowym tuż przed listwą wtryskową i wygląda ta jak taka puszka powiedzmy (średnica 5-6cm i długość 10-12cm), bez żadnego dodatkowego zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!