Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szarpie na gazie


misiek12

Rekomendowane odpowiedzi

Lewy, a czy taki odolejacz jest standardem, bo np. u mnie nie jest zamontowany ? Tzn. czy jest wliczany w koszta instalacji i gazownicy powinni go założyć dla poj. silnika 1.6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy,w poście piszesz:

To na zdjęciu to zwykły filtr fazy lotnej firmy ZWM Czaja.

.

a w linku który podałeś jest:

"Zespół filtra fazy lotnej LPG , jednorazowy, zaciskany z dwóch stron"

To na pewno nie to samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Zdunman. To jest właśnie filtr gazu fazy lotnej. Wcześniej przed reduktorem masz filtr fazy ciekłej.

Lewy. Pokazałeś filtr fazy lotnej.

I ponownie Zdunman. Dokładnie taak wyglądaa odolejacz jak opisałeś. Zakładaany jest tuż przed listwą wtryskową naa grubym przewodzie gazowym, naogół jest czarny, takich rozmiarów i można go odkręcić. W zasadzie wygląda jak słoik TWIST OFF zz rurkami do podłaczenia.

Przy listwach MATRIX należy je stosować, ponieważ w tych listwach nie ma trzpieni jako zaworów. Są tam "blaszki", które mają bardzo mały skok i poprzez wysoką temperaturę oraz olej poprostu stają. Pozbawiając ją oleju problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy. Pokazałeś filtr fazy lotnej.

 

No albo ja mam coś z oczami albo Wy. W tytule jak byk jest napisane: Filtr F 790- odolejacz

 

Zwykłe filtry fazy lotnej nie są tak opisane. Np. ten: http://www.certools.pl/ariadne/loader.php/...products/00007/ I takie właśnie są standardowo zakładane przed listwa wtryskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GazMajster, przeczytaj uważnie a potem z głową odpisz, zdunan opisał i zrobił zdjęcie elementowi - który jak już napisał Lewy jest filtrem fazy lotnej - a Ty piszesz swoje..

A w temacie:

Lewy, przegooglałem to na różne sposoby (za pierwszym razem trafiłem też w twoj link :mrgreen:) i generalnie wszyscy używają tych sformułowań wymiennie - filtr fazy lotnej/odolejacz - sam już nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie są to identyczne konstrukcje. Skoro jedna firma (wspomniany przeze mnie Certools) tylko jeden swój filtr opisuje jako odolejacz, to chyba o czymś to świadczy. W opisie nic też nie ma o wkładce papierowej lub polestrowej, jak w zwykłych filtrach fazy lotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!