Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczenie paska


kosmonauta152

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem z popiskiwaniem paska. Niestety nie wiem w jaki sposób moge go naciagnąć. Czy ktoś wyjaśnił by mi ta w prosty sposób ? fajnie by było ilustracja ale liczy sie każda pomoc. Bede wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alternatorze nie ma napinacza i pasek napina się samym alternatorem.

Ja u siebie napinałem w ten sposób, że poluzowałem lekko śrubę na łapie alternatora, przyłożyłem do niej przedłużkę od kluczy i puknąłem w nią młotkiem. Następnie zakręciłem śrubę z powrotem i alternator był idealnie napięty. W ten sposób pasek można napiąć jak strunę (oczywiście nie jest zalecane takie mocne napięcie paska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest stara metoda ,którą kiedyś stosowaliśmy na warsztacie ,smarowało się wybrany pasek albo świeczką albo lepikiem/kawałkiem smoły od środka i jeśli piszczenie ustępowało mieliśmy wytypowany który pasek piszczy ,jeśli piszczało dalej smarowało się kolejny . :) Zazwyczaj w Megane piszczał ten krótki pasek od alternatora .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alternatorze nie ma napinacza i pasek napina się samym alternatorem.

Ja u siebie napinałem w ten sposób, że poluzowałem lekko śrubę na łapie alternatora, przyłożyłem do niej przedłużkę od kluczy i puknąłem w nią młotkiem. Następnie zakręciłem śrubę z powrotem i alternator był idealnie napięty. W ten sposób pasek można napiąć jak strunę (oczywiście nie jest zalecane takie mocne napięcie paska).

dopiero przeczytałem wasze posty, ale własnie jestem po operacji napiecia paska.... sam jakoś zlokalizowałem tę śrubkę i odkręciłem, przystawiłem łom do alternatora i lekko młotkiem i sie naciągnął :lol: identycznie jak Ty ;) dzięki wam wielkie za okazałą pomoc i nie bezinteresowność :)

Edytowane przez kosmonauta152
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!