Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika


kristof22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czeka mnie wymiana poduszki silnika w Scenicu II 1.9 dci. Cena orginału podana przez mechanika powaliła mnie trochę ( około 600 zł)

I teraz moje pytanie co daje i czy warto obciąć króciec w poduszcze który się oparł i stąd drżenie i czy ktoś ma doświadczenia z takim zabiegiem. A może gdzieś można nabyć te poduszki taniej?Jaka jeszcze wchodzi firma poduszki oprócz Hutchinsona, Sasica i nie będę jej przeklinał po miesiącu i zakładał starej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hutchinson jest zakładany jako oryginał, przynajmniej w moim 2,0 benzyna tak było. I tego sie trzeba trzymać. Ewentualnie Sasic. Nie kombinuj bo będzie przenosiło drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej!

 

Ja co prawda wożę się meganką 2001 r., ale silnik ten sam 1.9 DCI i jestem dopiero co po zmianie poduszki. Oryginał tak jak piszesz, koło 600 zł, ale akurat mój mechanik nie dał rady go sprowadzić, więc założył zamiennik za 180 zł. Od tej pory autko, szczególnie pracując na niskich obrotach, hałasuje niemiłosiernie.. już nie mówiąc o tym, że w środku wszystko się trzęsie.. zgłosiłam sprawę do mechanika, próbuje znaleźć oryginał przynajmniej używany, żebym do reszty nie ogłuchła.. Nie wiem czy to wina auta czy marki poduszki, ale gdybym miała możliwość kupienia oryginału poduszki, nie wahałabym się nawet minuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dane faktura VAT serwis Renault Krosno

- poduszka silnika 520,58 zł brutto

- robocizna 120,00 zł brutto

jak chcesz sprawdzić to podeślę ci skan AREKK_89 a teraz ty powiedz skąd konkretnie masz dane że za poduszkę H. zapłacę nie więcej niż 250 zł to raz a dwa dlaczego pier...isz głupoty że to oryginał? Wystarczy że na forum każdy wypowiada co mu ślina na język przyniesie i 2/3 postów trezba by wyrzucić jako wprowadzające w błąd. Ja wiem że zamiennik to o kant d... można bo wypróbowałem dwa razy a ty? Co wiesz na ten temat konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak spinasz? Tyle własnie kosztuje nowa poduszka Hutchinsona w Focie w Krośnie. Wiem bo mechanik, który mi zakladał do mojego Scenica osobiście ją tam kupowal jakis miesiac temu. I jest to dokładnie taka sama poduszka jak zamontowana oryginalnie. Jak wymieniłeś w serwisie za 600,- Twoja sprawa, było najpierw sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek1976 nie musisz mi podsyłać skanu, domyślam się jakie ceny są w serwisie, no ale jak widać łapią frajerów :) Hutchinson szedł na pierwszy montaż, a ty się cieszysz że kupiłeś oryginał... A co myślisz że Renault produkuje części?? Części biorą od konkretnych dostawców, poduszki od Hutchinsona a np. części zawieszenia od TRW. Nabili tylko swoje nr a ty zapłaciłeś za poduszkę ponad 2 razy więcej. Do tego zapłaciłeś 120 zł za robociznę co jest absurdem. Mechanik wziąłby Ci za wymiane nie wiecej jak 40 zł. A co wiem konkretnego, to wiem, że jak wyrobiła mi się poduszka, to kupiłem posuszkę Hutchinsona za 220 zł, wymieniłem sam(bo nie mam dwóch lewych rąk) i było wszystko w najlepszym porządku przez 3 lata, po czym sprzedałem auto. Dodatkowo mogę Ci powiedzieć, że te poduszki robią ok. 200 tys. km, więc twój przebieg jest mało mało realny ;)

Więc kolego slawek1976 daruj sobie aluzje do mnie, bo jak widzę masz jeszcze mały zasób wiedzy na temat Scenica. Następnym razem zanim ruszysz z jakimiś mądrościami, to przynajmniej zapoznaj się z tematem. Jak lubisz tak przepłacać to twoja sprawa! Także życzę powodzenia i więcej rozumu ;)

Edytowane przez arekk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak spinasz? Tyle własnie kosztuje nowa poduszka Hutchinsona w Focie w Krośnie. Wiem bo mechanik, który mi zakladał do mojego Scenica osobiście ją tam kupowal jakis miesiac temu. I jest to dokładnie taka sama poduszka jak zamontowana oryginalnie. Jak wymieniłeś w serwisie za 600,- Twoja sprawa, było najpierw sprawdzić.

Nie spinam się facet twierdzi że oryginał to to samo a to nie prawda. I nie spinam się o kwotę - teraz już nie muszę - bo ja mam w tych 600 dodatkowo 12 miesięcy gwarancji a ty co masz w tych 200 jak ci się wykrzaczy za dwa tygodnie albo trzy możesz iść do swojego mechanika i go grzecznie poprosić o wymianę na nową bo paragonu czy faktury za usługę na bank nie masz? Co do robocizny w serwisie wiem doskonale jakie to są stawki ale po dwóch cudownych zamiennikach które tak polecacie opinie mam wyrobioną jasną i w końcu wiem jak ma pracować silnik.

 

Arek nie ciesze się że kopiłem oryginał musiał bym być maniakiem blachy na kółkach który ma prawą i lewą rękę i lubi czas marnować pakując smar za paznokcie. Cieszę się że po mordędze z tanim śmieciem mam w końcu pojazd który jeździ normalnie. W odróżnieniu od ciebie mam w nosie parametry mojego samochodu i nie sprawdzam przebiegu po każdym przejeździe, przebieg jaki mam na wyświetlaczu ktoś widocznie kiedyś wpisał i samochód sprzedał i poszło a radzić sobie muszę nie patrząc na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc miej sobie gwarancję, płać jak za zboże, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Jeżeli kupiłeś 2 poduszki firm no name za 100 zł to nie dziw się że tak jest. Gadasz głupoty pisząc że Hutchinson to nie oryginał, bo ja pracuje w serwisie Renault i śmiem twierdzić inaczej. Pojechałeś do serwisu, wybombili Cię na kasę i jeszcze namawiasz na to innych?? Śmieszne na prawdę... Może nie wszyscy chcą trwonić swoje ciężko zarobione pieniądzę w serwisach, płacąc za usługi ponad 2 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest bezprzedmiotowa rżniesz mądralę bo jesteś mechanikiem i pracujesz w serwisie (wymieniłem sam(bo nie mam dwóch lewych rąk) tez coś ilu z forumowiczów samodzielnie wymienia taka poduszkę). A ja jestem zadowolony bo mam zrobiony samochód a poprzednie zamienniki nie były po 100 zł. Odnieś się jeszcze do postu natalee mądralo z serwisu może jej zaproponuj samodzielny montaż a może jej cena 180 zł za zamiennik była za niska?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinam się facet twierdzi że oryginał to to samo a to nie prawda. I nie spinam się o kwotę - teraz już nie muszę - bo ja mam w tych 600 dodatkowo 12 miesięcy gwarancji a ty co masz w tych 200 jak ci się wykrzaczy za dwa tygodnie albo trzy możesz iść do swojego mechanika i go grzecznie poprosić o wymianę na nową bo paragonu czy faktury za usługę na bank nie masz? Co do robocizny w serwisie wiem doskonale jakie to są stawki ale po dwóch cudownych zamiennikach które tak polecacie opinie mam wyrobioną jasną i w końcu wiem jak ma pracować silnik.

Ty to tak na poważnie? Ja w tych 200 złotych mam gwarancję sklepu, który mi poduszkę sprzedał. Mam też niezgodność towaru z umową. Różnica między moją za 200 a Twoją za 600 jest taka, że moja nie ma nabitego logo Renault. Fakt, że nie mam paragonu od mechanika bo to mój kumpel, który wymienił mi ją za butekę wódki a za 600 złotych to wymieniłbym tą poduszkę trzy razy nawet gdyby wysiadła następnego dnia. Serwis bierze ceny z kosmosu, dla przykładu podam Ci jaka jest cena spinek do mocowania plastików w pasie przednim nad zderzakiem, cena 1 szt to 6,80 taka sama poza serwisem 1,80 a jest ich tam o ile dobrze pamiętam 10. Nie oszukuj się, interesu życia to Ty nie zrobiłeś.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest tak jak myślałem, paragonu nie masz a mechanikowi jak przyjdzie kasę wyłożyć ze swoich albo ze sklepem się użerać to oleje twoje koleżeństwo, zresztą inni mogą nie mieć tak miłych kolegów mechaników (miły mechanik ale jaja). Zresztą użeraj się ze sklepem i walcz sobie w sprawie niezgodności towaru z umową ale wcześniej każą ci wymontować towar i im wysłać :) wysyłaj a ja pojadę do serwisu i załatwię temat od ręki. I wymieniaj ją trzy razy w ciągu roku mnie wystarczy te trzy które wymieniałem żeby stwierdzić że wolę mieć święty spokój. Mało widzieliście postów niezadowolonych na ten temat? Co ty myślisz że mnie swędzi 400 zł? I że nie wiedziałem po ile te wasze zamienniki? Ja świadomie wybrałem drogo i święty spokój i to dziewczynie polecam a tobie powodzenia z zamiennikiem obyś nie wkurzał się tak jak ja.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przestań już z tym zamiennikiem, nie kumasz że Hutchinson szedł na pierwszy montaż?? Nie wiem czy nie rozumiesz, czy po prostu ignorujesz to co piszę... Po co walczyć z jakimkolwiek sklepem, skoro Hutchinson jest oryginałem i nie będzie z nim żadnych problemów. Właśnie dziś w pracy opowiadałem o tej historii kolegom, no i mieli całkiem niezły ubaw :) Nikt kto kupił poduszkę firmy Hutchinson nie miał z nią żadnych problemów. Jeżeli chodzi o inne firmy, z tym się zgodzę, to strata czasu i pieniędzy. Przestań bredzić że masz oryginał i spokojną głowę, bo kupując za połowę ceny w zwykłym sklepie Hutchinsona też można mieć spokojną głowę i zero problemów. Zapłaciłeś 640 zł za poduszkę z wymianą co jest jakimś absurdem, a ja za 700 zł zrobiłem cały rozrząd. Ja na twoim miejscu puknąłbym się w głowę, ale wiadomo, każdy ma swoje pieniądzę i rozporządza się nimi jak mu się żywnie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!