Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rezonans układu wydechowego przy 2200 obr.


barys

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd dochodzi dżwięk, ale warto też sprawdzić siatkę drgań.To taka pleciona rura(jak wężyk do wody pod umywalką tylko gruba) łącząca silnik (a właściwie kolektor wydechowy) z rurą wydechową.Trzeba wjechać na kanał i udać się wzdłuż wydechu, aż za katalizator, tam rura zmierza ku silnikowi i mocną latarką poświecić w trudno dostępne miejsce między końcówką rury i silnikiem.Tam ją dostrzeżecie.Służy ona podobno do tego, by nie przenosić drgań silnika na wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kiedy pękł mi drugi tłumik to powiedzieli majstrzy - no problem, 150zł i po sprawie.

Jest dwóch producentów wydechu "krajowego" : P i F. Podobno P lepszy więc kupiłem i zamontowałem. "Brzęczenie" przy 2500-2800 obr/min pojawiło się podczas pierwszej jazdy - ale tylko gdy silnik był obciążony (na luzie , w garażu - nic się nie dzieje).Przyspieszanie robiłem szybkie aby przejść przez ten zakres obrotów jak najszybciej ale po zdjęciu nogi z gazu było jeszcze gorzej. Tylko na luzie dało się jechać. Podczas reklamacji majster rzekł : to nie tłumik tylko blaszanka - ma prawo rezonować (co trzeci tak ma). Pojechałem do "tłumikarzy" - obśmieli się i obiecali naprawić sprawę (chyba źle napięta rura). Ale to dopiero za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posprawdzał osłony nad tłumikiem. Dobrym sposobem na szukanie tego problemu jest wjazd na rolki, wtedy można go puścić na biegu a samemu w kanale "obmacywać" i szukać brzęczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej <ok> Jestem tu nowy i cały czas poszukuje odpowiedzi co się dzieje z moją i czytając wasze opinie megankami:(:mrgreen: Problem jest taki ,ze wymieniłem juz cały nowy wydech , jest sprawdzony ,nigdzie nie uderza i nie ma prawa rezonansowac :mrgreen: a jednak megi po przekroczeniu 2500 do 3200 zaczyna głośno buczeć ;) i tak samo jak schodzi z obrotów w tym przedziale bardzo buczy . Buczenie wystepuje również na luzie na postoju i np. jadąć 120 km/h i wrzucam sobie luzz, i nacisne pedał gazu to gdy osiagnie wskazówka 2500- 3200 buczenie jest tak samo mocne ;) czyli z tego co wiem to skrzynie moge wykluczyć ... . Poduszki niby mam ok ;) ... juz sam nie wiem ... widze problem dalej nie rozwiązany a ja dostaje do głowy ;);) bo takie super auto ...a takie głośne ^^;)^^ proszę o jakieś minimalne wskazówki. aha... rozrząd mam wsumie juz powolutku do wymiany, i poci mi sie uszczelka pod głowicą . Naprawdę jestem zielony w tych sprawach błagam o pomoc ... ^^ Może komuś już udało sie rozwiązać ten problem ^^^^;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie miałem renozans i to bardzo głośny aż wstyt było nim jeździć. Powód w moim przypadku był jeden a mianowicie wymiana katalizatora. Teraz chodzi jak pszczułka. Podkreśle że wstawiłem zamiennik katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

 

Nie to nie strumienica tylko faktycznie zamiennik katalizatora.

Ogólnie jak pisałem chodzi jak pszczółka i zauważyłem, że lepiej ciut reaguje na podał gazu tzn. jest bardziej czuły.

[ :) Cytowanie całości, kolego nie zaczynaj od początku, przypominam są tu reguły i dotyczą wszystkich] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!