Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja do Renault Kangoo


Kamm

Rekomendowane odpowiedzi

Nawigacja miała by być tak do 400 zł.

 

Chciałabym, żeby w nawigacji był czytelny, dobry ekran z przekątną minimum 5".

Ważne jest dla mnie również szybkie działanie nawigacji.

Dodam, że jeżdżę przede wszystkim po Mazowszu.

 

Z tego co się orientowałem, to dobre opinie zbierają nawigacje marki Mio, ale jestem otwarty na każdą propozycję.

Co więc moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem i do jakich wniosków doszedłem będąc kilka lat stałym bywalcem na forum my-navia.pl, jednym z lepszych jest MODECOM FREEWAY MX3 niekoniecznie HD. Jest to kontynuacja dobrego sprzętu MODECOM-a MX2, który pomimo że starszy nadal jest w podobnej cenie. MX3 Posiada dwurdzeniowy procesor SiRF Atlas-V o częstotliwości taktowania 664 MHZ z procesorem sygnałowym 250MHZ (DSP). Procesor wpierany jest wysokiej klasy pamięcią operacyjną DDR2 o pojemności 128MB. Zastosowano w urządzeniu zaawansowany odbiornik GPS SiRF 3i+, z obsługą aż 64 kanałów, Przekątna ekranu to 5", 480*272 pikseli, dodatkowo wyposażony w czujnik oświetlenia, który rozjaśnia ekran jak jest większe nasłonecznienie. Wersja HD ma rozdzielczość 800*480 pikseli. System WIN. CE6 jest nieblokowany, co można wykorzystać do dostępu do internetu, przez sparowanie nawigacji z telefonem przez Bt. W tym układzie nawigacja działa również jako urządzenie głośnomówiące. Wbudowane jest 4MB pamięci Flash i dodatkowo slot kart pamięci microSD/microSDHC (do 32GB).

Jest jeszcze wbudowany transmiter Fm ale to dla mnie raczej mało przydatny element.

Zaletą jest też akumulator Litowo - Polimerowy, bodajże 900mAh

Koszt nawigacji bez map to 300-350 zł, wersja HD 400 i więcej. Ja mapy i programy nawigacyjne już posiadam i nie robi mi to różnicy, że jest bez oprogramowania. Do tej pory używałem MapaMap oraz Navigon 9i. Obecnie testuje iGo Primo, która jest bardzo ciekawym i wspaniale zrobionym programem. Mapy są dokładne, a co ważne bardzo mi odpowiada sposób wyznaczania tras. Algorytm w większości przypadków pokrywa się z moimi wyobrażeniami jak trasa po wyznaczeniu powinna wyglądać.

Dodatkowo iGo sam wyłącza urządzenie w 10s po zaniku napięcia w zewnętrznym zasilaniu, a po jego pojawieniu się, wznawia pracę i ustawia trasę do celu od miejsca gdzie się zatrzymałem.

Właśnie się do MODECOM-a też przymierzałem ale moja stara 4,3" NTT ożyła po podmianie ładowarki na inną i kasiorka poleciała na inne cele. Jest jednak nadal faworytem w wyborze, wśród obecnych nawigacji. Brałem też pod uwagę NAVROADA ale trafiały się awaryjne i parametry ma gorsze, a cena podobna.

Tu link do opisu i parametrów:

http://www.modecom.pl/freeway_mx3/nawigacje_gps/produkty/

Przy wspomnianym MIO zazwyczaj są problemy ze zmianą programu na inny i jest się skazanym na używanie tego dedykowanego programu, tak samo jak przy Garminie. Większość MIO jest też pozbawiona slotów na kartę pamięci, co takie przejście na inny program dodatkowo utrudnia..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!