Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki typ skrzyni biegów?


nanostar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W mojej Megane z silnikiem 1,9D mechanik stwierdził konieczność wymiany skrzyni biegów - wyjące łożyska i mechanizm różnicowy, ubytek oleju itp. Polecił mi zakupić takową (oczywiście używaną) i wtedy ją wymieni. Mam do kupienia w dobrej cenie skrzynię po remoncie, na jednym z portali aukcyjnych, która jest z takiego silnia z rocznika 1997,ale nie posiada żadnych oznaczeń. Problem w tym, że nie jestem pewien czy w silnikach 1,9D, zwykły wolnossący, 64KM, w rocznikach 1996 do 1999, czyli do liftingu, były montowane skrzynie tego samego typu. Moja Meganka to rocznik 1999, przed liftingiem, w wersji Allize z klimą. Pomoże któryś z kolegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) skrzynia do diesla ma inne przełożenia niż do benzyny, czemu chyba nie trzeba tłumaczyć.

2) mocowanie skrzyni do ramy tzw. łapa ; szeroka i wąska, ale mając łapę nie ma problemu jej zamontować do ramy, nie ważne czy wąska czy szeroka, mocowanie do rany jest takie samo.

3) napęd licznika powinien być na tzw "linkę" czyli może być na linkę (np. jak w Polonezie i F125p) lub na impulsator elektroniczny, wszystkie skrzynie po roku połowie 1999 nie mają tego napędu.

4) obudowa sprzęgła, różni się w zależności od rodzaju silnika, w benzynie ważna jest również miska oleju, czy jest stalowa czy aluminiowa.

Najlepiej znaleźć nr swojej skrzyni i takiej szukać.

Jakby co pooglądaj sobie tą stronkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że jesteś z Bielska. Obierz kierunek na Jasienicę masz tam kilka szrotów, Jak tam ostatnio byłem to mieli skrzynie do diesli jedź i szukaj.

Jest nadzieja, że coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!