Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna praca silnika


Wasil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam orginalnego tłumika Renault. Ale cały układ (oprócz kolektora) jest nowy. Wiem także że jedna z szpilek przy kolektorze jest urwana. Ale może zacznę coś robić na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się przy 2800, przy 3000 jest szczyt, znika po 3200

 

Mam dokładnie to samo. Mam nowy cały tłumik,ale nic nie pomogło. Wymieniłem tez kolektor na używany, ale w 100% sprawny i nie popękny. Tez nic nie pomogło. W Twoim wypadku jest nie najgorzej, bo buczy Ci przy 120km/h,a mi przy 100. To jest pradkość która zawsze jezdziłem,ale musiałem zmienić swoje przyzwyczajenia,bo nie da się z tym jedzić. Teraz jeżdże 110, najgorsze jest to, że musze przebrnąć przez to 100km/h,żeby dojść do 110.

Wszyscy piszą,że mają taki problem,ale nikt nie napisał czy sobie z nim poradził. Pochwalcie sie proszę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja rówież wymieniłem cały praktycznie wydech na nowy - począwszy od kolektora wydechowego (bo był pęknięty) potem katalizator tłumik środkowy i końcowy, niby wszytsko jest spasowane dobrze ale buczy dalej w środku auta i tyle. Niestety nie udało mi się tego wyeliminować i jeżdzę tak dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeniesiono

Witam.

Jachalem dzisiaj troche trasy, w sumie ponad 100km...

Serce mojej Megi zaczyna "wyć" przy ok. 100km/h

Nie są to straszne jęki ale w polączeniu z szumem opon zimowych robi sie glosno, a przynajmniej slychac wyraźną różnicę po przekroczeniu setki.

Ile Wy musicie jechac żeby zaczela wyć?

 

Temat o wyciu silnika już istnieje, następnym razem poszukaj czy już ktoś nie odpowiedział na pytanie, które chcesz zadać. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisałem jest u mnie tak samo jednak udało mi się troche weliminowac ta usterke. niestety nie do konca :-( . mianowicie dokreciłem dwie sruby na łączeniu miedzy kolektorem wydechowym, a poczadkiem katalizatora. Chodzi ciszej na wolnych obrotach i troche ciszej przy 100 km/h. pozdrawiam. jak ktos cos z tym zrobi to niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!