Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podwyższone spalanie


Viniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mniej więcej od tygodnia obserwuję w swoim Scenicu nienaturalnie podwyższone spalanie. Dotychczas w jeździe typowo miejskiej (a raczej małomiasteczkowej, czyli bez korków, świateł itp.) spalanie wg kompa nie przekraczało 8,5l przy normalnym stylu jazdy. Teraz dosłownie muskając pedał gazu, oraz stosując zasady ecodrivingu nie jestem w stanie zejść poniżej 9,5l.

Dodam, że w zeszłym tygodniu jechałem trasę 200km w jedną stronę drogami krajowymi, czyli spokojne ciągnięcie sie w ogonku. Komputer ustawiony miałem na funkcję "ile km jeszcze zrobię na posiadanym paliwie". I zauważyłem coś dziwnego zwłaszcza w drodze powrotnej. Otóż kiedy jechałem "tam", to na każde 3-4km rzeczywiste z kompa ubywał mi 1km, ale już "z powrotem" stosunek był 1:1 czyli na każdy rzeczywisty kilometr ubywał jeden kilometr z kompa. Dziwne. Dodam, że nic w drodze nie wydarzyło się niespodziewanego, nagłego dziwnego, co mogłoby spowodować wzrost spalania.

Macie jakieś pomysły co za czort ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, że dane z kompa są mało wiarygodne (zawsze obliczam spalanie realne), ale skoro nawet te niewiarygodne dane nigdy wcześniej nie przekraczały 8,5l/100 to jakiego grzyba teraz ciężko mi zejść do 9,5 a nawet 10/100 ?? Wcześniej też jeździłem z klimą jak i obecnie, więc to z pewnością nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą małą wiarygodnością wskazań komputera to bym nie przesadzał. Sam zrobiłem już 100tys. Jeżdżąc Scenikiem II 1.9 dci i wskazania średniego zużycia po przejechaniu baku nie różnią się od tych obliczonych przeze mnie więcej niż 0.6 litra na 100 km. Wiem, że dużo zależy od konkretnego egzemplarza, ale ja sobie chwałę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!