Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z instalacją drukarki HP pod XP


Gość GazMajster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GazMajster

Kupiłem nowego lapka. Zainstalowałem XP Home. Następnie chciałem zainstalować drukarki. Bez problemu zainstalowałem Epsona laser kolor, natomiast podczas instalacji HP laser 1018 zaczęły sie problemy.

Otóż jak kazał producent instaluję oprogramowanie, następnie podłaczam kabelek USB, włączam drukarkę i znajduje nowy sprzęt, ale odpisuje komunikat, że ma problem z zainstalowaaniem drukarki. W rezultacie otrzymuję w systemie informację o zainstalowanym NIEZNANYM URZĄDZENIU podłaczonym do portu USB.

Robiłem już różne kombinacje i nic się nie zmienia. O dziwo Epson kolor chodzi bez zarzutu, ploter tnący także, oraz inne urządzenia. Drukarka jest sprawna i działa na innych komputerach. Sterowniki są do XP i w sumie sam nie wiem, o co chodzi. Podpinałem ją także do innych portów. Cisza.

Cóż począć? Pomóżcie dobrzy ludkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej instaluje się HP w panelu sterowania ikonka dodaj drukarkę a nie prosto z płyty instalacyjnej.Ignoruje się komunikat że wykryto nowy sprzęt po podłaczeniu drukarki tylko postępuje się zgodnie z poleceniami instalatora do końca Dobrze jest też usunąć pozostałości poprzedniej nieudanej instalacji przed nową instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kabel USB, spróbuj zmienić, wiem, wiem na innym sprzęcie przecież działa :mrgreen:

HP-ki tak mają, Epson, Oki działa, HP-ka nie może jej znaleźć.

Pewnie dostajesz komunikat, że nie można nawiązać połączenia z drukarką?

Pomimo, że jak podłączysz kabel, system wykrywa nowy sprzęt.

PS

Ten ploter tnący to masz do styropianu?

też mam taką zabawkę, tylko nie mam narazie czasu się tym bawić, koleżanki zato wycinaja różne gwiazdki, renifery i bałwanki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Kabelek zmieniałem. Czytałem o tym na innym fomum, że zmiala kabla może pomóc. Niestety wielkie D, choć sprawdzę jeszcze ten od plotera, bo jest dość dziwnie gruby i ekranowany.

Ploter mam tnąco/rysujący. Tnie wszystko, co nie przekracza 3 mm grubości i rysuje na wszystkim czym się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość GazMajster

Poszło.

Wywaliłem wszystkie info z rejestru, zmieniłem kabel na krótszy, instalka, podłączenie i łaskaw był znaleźć to, co powinien.

Wniosek jest jeden. Krótki kabelek i nie kupować HaPeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest głównie problem kontrolera USB - kupiłem i podłączyłem tych drukarek już kilka - ostanio zwróciłem uwage że płyty "super" zintegrowane na chipsecie intela w tym problemie przodują. W niektórych płytach można w Bios'ie pozmieniać ustawienia kontrolera (o ile są) i będzie śmigać na długim kablu.

Ale nie oszukujmy sie HP1018 to drukarka laserowa za 300zł i biorąc pod uwage wspolczynnik koszt/jakość to jest to fajna drukarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!