Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kradną wycieraczki


JacekP

Rekomendowane odpowiedzi

W Warszawie kradną już wszystko, dzisiaj rano włączyłem wycieraczki i obejrzałem sobie jak ramiona rysują szybę... Dodam, że auto stało w okolicach rogu Solidarności i Towarowej, dokładnie Leszno / Skwer czyjś-tam.

 

Były to jakieś nienajgorsze piórka, wymieniane ze 2 miesiące temu "przed zimą", najlepsze co mieli w praktikerze.

 

Ostrzegam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekP,

Były to jakieś nienajgorsze piórka, wymieniane ze 2 miesiące temu "przed zimą", najlepsze co mieli w praktikerze.
Ja zakładam tańsze, 2x do roku, po zimie i jesienią. Ostatnio kupiłem jakąś "włoszczyznę" w Carfurze, 2 gumki długości ponad 60 cm, za 7 PLN. Po wymianie i docięciu na wymiar, wycierają szybę jak te droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie drugim plusem mojej metody jest to, że szkielety (dociski) wycieraczek nie wyglądają na nowe, to i mniejsze ryzyko kradzierzy. Facet sprzedający wycieraczki na parkingu, nie uwierzył że mam nowe i nie są mi potrzebne te jego nowe, ponoć boschowskie. Dopiero jak zobaczył gumki i lśniace zapinki, dał mi spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile złodziejem wycieraczek nie jest kloszard któremu jest obojętne pochodzenie wycieraczki, byle miała w sobie coś metalowego. :evil:

Ewentualnie inny użytkownik meganki ( scenika ) który nie zadowolony z wycieraczek zakupionych w " norauto" pożyczy sobie od nas, bo pewnie mamy lepsze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie kradną już wszystko, dzisiaj rano włączyłem wycieraczki i obejrzałem sobie jak ramiona rysują szybę... Dodam, że auto stało w okolicach rogu Solidarności i Towarowej, dokładnie Leszno / Skwer czyjś-tam.

 

No to ja w tym temacie powiem tyle, że pracuję w Centrali BPH na Towarowej 25 (przy Rondzie Daszyńskiego) i już 3 razy musiałem oglądać nieszczęsny widok rysujących przednią szybę drutów. Jako że parkuję na "strzeżonym" parkingu, ostatnio zgłosiłem ten incydent do Departamentu Bezpieczeństwa Banku i otrzymałem profesjonalne nagranie z systemu monitoringu, na którym jak nic widać gościa, który bezczelnie podchodzi do mojego auta i zwija wycieraczki "za pazuchę" (wcześniej odczekawszy, aż przy wejsciu nie będzie nikogo). Miałem z tym iśc na Policję, ale jakoś zapomniałem/nie było czasu. Obecnie mam najtańsze wycieraczki z Reala i jest ok - zainteresowanie ze strony złodzieja znikome (wcześniej miałem płaskie pióra).

 

W każdym bądź razie najprawdopodobniej zostaliśmy okradzeni przez tego samego gościa... zastanawiałem się nawet czy nie zrobić kiedyś jakiejś zasadzki i złapać dziada na gorącym uczynku, bo z Policją to wiadomo jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, człowiekowi się robi słabo jak widzi te ramionka drapiące szybę...

 

19 zł w Kerfurze ( :mrgreen: ) i dostałem dwie prawe przednie i jedną lewą przednią. Najwyżej za miesiąc kupię następne. Ale będę mógł sobie zaplanować wyjazd do sklepu. A nie jakiś @#$% złodziej zrobi to za mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidarności i Towarowej, dokładnie Leszno / Skwer czyjś-tam.

bo to zly rejon....kupa narkomanow, zlodzieji, a w chinskiej knajpie obok kiedys byl punkt przerzutu broni :shock: .ja to bym tam nawet malucha nie zaparkowal

swoja droga to pod tym wzgledem polecam wycierki bosch"a (jakas seria, nie wszystkie).. maja zabezpieczenie, ktore musisz wylamac jesli chcesz je zdjac, co uniemozliwia kolejne zastosowanie wyzieraczek.. :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze jeszcze raz; nikt takich wycieraczek nie ukradnie bo wiadac na pierwszy rzut oka (tymbardziej "fachowcy" od tego typu rzeczy), ze maja one "klips" ktory peka przy ich zdejmowaniu. Nie wygna Ci (chyba ze z semsty) ramion, bo "klips" nie stawia oporu i peka bez uszkadzania ramion wycieraczek przy zdejmowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HR: Jakbyś kiedyś przypomniał sobie nazwę tych wycieraczek Boscha to podziel się informacją :mrgreen: Nie to, że mi się spieszy, jeszcze z miesiąc kerfurowe wytrzymają :mrgreen:

 

Co do rejonu to chyba jest podobnie jak na Pradze Północ-Szmulkach w sensie - robi się modnie, budują nowe bloki i się "artysty" wprowadzają. Na Szmulkach mieszkam w jednym z takich bloków, a w tym rejonie w nowym bloku mieszka moja dziewczyna.

 

Jako totalny off-top - i na potwierdzenie powyższej tezy - dodam, że piętro nad nią mieszka Liroy (grzeczny, sympatyczny gość, jeździ starą Omegą :-D ), a trzy piętra powyżej mieszka ten co grał papieża... Adamczyk? Ale to tylko dziewczyny mi mówiły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!