Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpali- nie odpali


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadaczy renault

problem-Od pewnego czasu samochodzik wariuje. A mianowicie- otwieram renie pilotem w kluczyku(immo wyłączone) wkładam kluczyk w stacyjkę kręcę i autko nie może odpalić(rozrusznik kręci bezproblemowo)czasami zakasła raz i gaśnie, czasami nawet nie zakasła.Po paru nieudanych próbach ze startem otwieram maskę i odłączam przewody od akumulatora zostawiając renie w takim stanie na ok 2h. Po powrocie i zainstalowaniu przewodów autko pali od pierwszego kopa bezproblemowo... Gdzie tkwi przyczyna? nie mam bladego pojęcia. jeśli macie jekieś pomysły walcie smiało pzdr. badbart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowłem czujnik, przeczyściłem i zmierzyłem rezystancje(195).nastepnie zamontowałem wszystko na swoje miejsce iiiii kicha. Kręci ale nie ma iskry na świecy.odłączyłem klemy poczekałem chwile zamontowałem spowrotem kręce kluczykiem i zaskoczył...poczym po gdzieś ok 15 sekundach zgasł.odpaliłem go ponownie i znowu to samo. za trzecim razem juz nie zgasł.....rozgrzałem go troszku i zgasiłem.potem kolejna próba i zaskoczył...

następna próba za 4 godziny... coś odcina zapłon i tu chyba jest pies pogrzebany...

pozdr.....

 

[ Dodano: 2007-12-20, 17:50 ]

kolejna proba okazala sie fiaskiem...........nie odpala

 

[ Dodano: 2007-12-20, 17:51 ]

kolejna proba okazala sie fiaskiem...........nie odpala

post-1822-1198166794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mechanika który może odczytać błędy z kompa bo chyba coś nie tak masz z kompem. Jak będą jakieś to powinny wskazać przyczynę. Może to cewki? Na żadnych świecach nie masz iskry? Cewki masz Sagemy? Jak tak to pewnie padaja i lepiej je wymienić. Poczytaj o cewkach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymieniłeś na nową sagema? Te cewki są feralne i Renault podobno nawet przeprowadzało akcje wymiany tych cewek. denso ponoć sa dobre. Co do odczytu usterek z kompa to ja płaciłem 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka......udało sie wyleczyc renie po wielkich problemach....po długim holowaniu zaprowadziłem autko do elektryka.Podpiął kompa i w tescie wyskoczył błąd- 4103 napiecie zasilania sterownika(nie dochodziło napięcie do kompa) po odłączeniu komputera okazało sie ze we wtyczce jest woda i bolce sa niekture zaśniedziałe. usuniecie wody i próba na sucho okazały sie szczesliwe(siemens Fenix 5 nie uszkodzony) autko odpalilo i obroty nie wariują.... przyczyna?-prawdopodobnie moja wina-podczas uzupełmiania płynu do spryskiwaczy rozlałem płyn na wiązke przewodów od kompa(blisko siebie), z wiązki przedostało sie do wtyczki i gotowe.... tak wiec nastepna lekcja pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!