Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście WD40 używam do oczyszczania mechanizmu z syfów. Potem przedmu[ciach]ę sprężonym powietrzem i smaruję markowym smarem (mam akurat Hilti), ale będą dobre też inne. Kiedyś używałem takiego do urządzeń precyzyjnych w postaci maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak mozna mam takie pytanko.

Jestem od kilku tygodni wlascicielem Megane 1,4 RN z 96 roku. problem polega na tym, ze poprzedni wlasciciel powiedzial tylko o zepsutym zamku centralnym, ale nic wiecej - czyli co i jak to naprawic. chodzi o to, ze miga mi czerwona dioda - niezaleznie czy samochod jest wlaczony, czy wylaczony. moge ja wylaczyc tylko jak samochod jest na chodzie wciskajac guzik (ten z kluczem) i po kilku sek. jest 'pykniecie' i dioda gasnie. ale zamek w dzrzwiach sie nie zamyka. kluczem moge zamknac tylko drzwi od kierowcy. reszte musze 'recznie'. czy ktos wie, co tak dokladnie sie dzieje i czy mozna to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tym kluczykiem to dziwna sprawa. na 99% nie posiada zadnego pilota. czyli taki zwykly najzwyklejszy....

ps) jest jeszcze jedna sprawa: czy ktos wie, jak 'silniczek krokowy' przetlumaczyc na angielski. stalo sie tak, ze mieszkam sobie w polnocnej irlandii i mam zamiar wybrac sie do serwisu z powodu plywajacych obrotow. na forum wyczytalem, ze moze to byc wina wspomnianego wyzej silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Renault Megane Classic rok 97 sprowadzony z Austrii , centralny przy kluczyku - brak jakichkolwiek sygnałów zarówno podczas otwierania jak i zamykania.

Widze że podzielone są reakcje CZ użytkowników Meganek ale jak ma być naprawde pozostaje nadal tajemnicą poliszynela :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tapicerki, sprawdzenie połączeń (kable, cięgna), czyszczenie, a potem smarowanko.

 

Witam wszystkich

Chciałbym nawiązać do tego zdejmowania tapicerki. Mianowicie ostatnio postanowiłem to zrobić w prawych tylnych drzwiach (oczywiście był powód - cz. tam tylko czasami "zaskakuje"). Wykręciłem 4 śruby i byłem przekonany że pójdzie lekko, natomiast okazało się że to chyba nie wszystko co należało zrobić. Nie chciałbym czegoś połamać dlatego wcześniej wolę zapytać: czy są tam jakieś zaczepy, które należałoby inteligentnie otworzyć? czy może ten cały plastik jest do drzwi przyklejony jakimś klejem(?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki bronius

 

muszę powiedzieć, że dostałem to jak na dłoni :roll: (następnym razem włożę więcej wysiłku w szukanie) i dodam, że dobra robota z tym pdf'em :mrgreen:

 

ps. to był twój 1000czny a mój pierwszy post...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam !! Szukałem na forum ale nie znalazłem - mianowicie kilka dni temu w czasie mrozów -15,-20C megana przestała reagować na sygnał z kluczyka (radiowy), dodam, że centralny działa jak zamykam z kabiny ale z kluczyka nic. Baterie raczej wykluczam bo dioda na kluczyku świeci normalnie, wcześniej nie miałem żadnych problemow z centralnym. Czy może zamarzł jakiś przekaźnik od odbierania sygnału z kluczyka ?? Jeśli tak to gdzie go szukać ??

 

Dodano: 22 lut 2012 - 21:51

Już jestem po naprawie :l: Kluczyk na mrozie się rozkodował a pan z Cmentarnej w Bydgoszczy poradził mi przez telefon co zrobić i działa. Koszt 0 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!