Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie taka sprawa jest do Was, otóż przeczytałem w instrukcji że po otwarciu autka z pilota powinno sygnalizować to świecenie kierunków, w moim bolidzie natomiast otwiera i zamyka zamek z pilota ale niestetry nie sygnalizuje światłami kierunkowskazów. Miał moze ktoś z Was taki przypadek i jak temu zaradzić, nie jast to uciążliwe ale lubię jak wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Ci prawidłowo oświetlenie wnętrza?

U mnie jest tak, że jak otwieram jest sygnalizacja, jak zamykam i wszystkie drzwi są domknięte to błyska 2 razy, jak któreś są niedomknięte to nie błyska wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, okazuje sie ze ja tez tak mom w moim aucie, do tej pory myslalem ze tak poprostu musi byc, auto mam od pol roku sprowadzone z niemiec i nie mam za bardzo jak porownac do innych meganek, bo nikt znajomy nie ma:), U mnie oswietlenie w srodku dziala tak jak powinno, ale przy otwieraniu i zamykaniu nie mam zadnej sygnalizacji.

Wlasnie rzucilem okiem na instrukcje i tam nie znalazlem wpisu ze musi byc sygnalizacja, moze ona wystepuje jak kos ma jeszcze w samochodzie autoalarm i to on sygnalizuje aktywacje alarmu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ona wystepuje jak kos ma jeszcze w samochodzie autoalarm i to on sygnalizuje aktywacje alarmu??

Tak, to człon alarmu jest za to odpowiedzialny. Jam mam np. podłączone nie pod kierunki ale pod postojowe - ot takie udziwnienie ;-) Dodam jeszcze, że jest też sygnalizacja dźwiękowa lub nie w zależności jak długo naciskam przycisk na pilocie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem i nie wypowiadam się więcej, bo z moich wiadomości wynikało, że to "modzik" alarmowy za to odpowiada - widzę że się myliłem :-(

Dodam tylko, że u mnie jak załącza się alarm to mrugnie raz i jeden sygnał a jak rozbrajam alarm to dwa razy mrug mrug i dwa razy pik pik. Jak coś nie tak (wył alarm) to daje kilkakrotnie znak dźwiękiem ( sygnalizacja, że coś się działo z autem) ale to wszystko robi skrzynka alarmowa. Przy zamykaniu "CZ" brak jakichkolwiek efektów poza pstryknięciem samych zamków ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam

Panowie taka sprawa... po otwarciu autka z pilota powinno sygnalizować to świecenie kierunków....

 

Mam MI 1.9D/98 klima. Nie mam żadnego alarmu a kluczyk jest radiowy. Zamknięcie sygnalizowane jest podwojnym mrugnieciem kierunków a otwarcie jednym.

 

Pytanie: mój kluczyk otwiera auto czasem z odległości 50m. Wszyscy się dziwią i twierdzą, że muszą podchodzić do auta na mniej niż metr. Czy mój kluczyk jest normalny? Taki zasięg wydaje mi się zbędny.

 

Dodatkowo jest taki bajer, że jak otworzę auto pilotem ale nie otworzę żadnych drzwi bocznych (klapę bagażnika można) to po okolo 30 sekundach auto się samo zamyka.

Dzieki temu bajerowi kolega miał jednak kłopot: otworzył auto pilotem - położył kluczyk w bagażniku bo coś z niego wyjmował a następnie... opuścił klapę bagażnika :mrgreen: - i w tym momencie klap! - autko sie zamkło (a drugi kluczyk w domu - 500km od auta ).

 

Aby ten bajer nie zadziałał, wystarczy po otwarciu pilotem, uchylić i zamknąć którekolwiek z drzwi bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drugi kluczyk w domu - 500km od auta

W takim wypadku zabiera się dwa kluczyki lub pije więcej lecytyny ;-)

Ja jak robię taką odległość to mam oba kluczyki przy 'D' coby potem nie było niespodzianek jak w razie czego jeden zatrzasnę lub padnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem M1 to na początku nie miałem założonego alarmu - sygnalizacja była tak jak opisują inni. Po załozeniu firmowego alarmu pojawił się taki kwiatek, ze przy włączonym automatycznym blokowaniu drzwi podczas jazdy, podczas przekraczania granicznej prędkości migały wszystkie kierunki. Było to dziwne i niebezpieczne - takie miganie awaryjnymi bez powodu. Po wymianie alarmu na starszy typ przez 2 lata jak posiadałem ten samochód żadnych problemów. Może na rynek niemiecki były inne wymagania homologacyjne i dlatego nie ma sygnalizacji? Teraz mam M2 - muszę sprawdzić czy to automatyczne zamykanie w ciagu 30 sekund ignoruje bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Posiadam Renault Megane 1.9 dti RT 98KM rok 1999, problem jaki sie pojawil z centralnym zamkiem jest taki, że drzwi przednie pasażera czasem są zamykane/otwierane, z automatu a czasem nie. Problem występuje zarówno przy otwieraniu z kluczyka jak i od środka.

Czy ktoś może coś doradzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!