Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Funkcja HF - automatyczne zamykanie


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

Potrzebuję pomocy przy uruchomieniu w moim Scenicu funkcji automatycznego zamykania po odejściu z kartą z zasięgu anten.

Mój Scenic jest z 2007, 2.0 dCi, karta trzy przyciskowa. Samochód można zamknąć z karty, przycisku na tylnej klapie lub jednym z czterech przycisków w klamkach. Nie zamyka się po oddaleniu wraz z kartą. Znalazłem gdzieś w internecie informację, że HF daje różne możliwości trybów pracy, m. in. HF tylko do otwierania.

Rozpoznałem trochę manual serwisowy. Wyczytałem, że w można taką funkcję skonfigurować za pomocą Clip'a przy pomocy procedury LC001.

Podłączyłem Clip i szukam. Znalazłem, niestety funkcja konfiguracji nieaktywna. HF włączone - stan "Z".

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem lub wie jak uruchomić tę funkcję? A może w Scenicu nie ma takiego udogodnienia.

Bardzo proszę o pomoc?

Ze swojej strony mogę zaoferować namiar na niedrogiego gościa z Clip'em dla posiadaczy Renalut z okolic Zakopanego.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megany i sceniole nie maja tej funkcji w systemie HF. Z tego co wiem dostępne jest to w Lagunach.

Temat juz poruszany i to całkiem niedawno. Powodem różnicy ponoć jest to, że układ w megankach i sceniolach nie prowadzi stałego "nasłuchu" obecności karty w okolicach auta.

Łączność dla identyfikacji karty jest krótkotrwała po włożeniu dłoni za klamkę. no i przy zdalnym naciśnięciu przycisku na karcie ale to niejako wymuszone działanie a nie automatyczne.

Następuje samoczynne automatyczne zamykanie, jak przykładowo auto było zamknięte i przypadkowo na przycisk otwierania na karcie nacisnąłeś, a nie zostały fizycznie otwarte drzwi. Wówczas auto samo zablokuje zamki po około minucie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dziekuję bardzo za odpowiedź.

 

P.S. U kolegi w Espas'ie funkcja działa mimo że nie ma HF. Dlatego i ja się tym zainteresowałem.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!