Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pukanie przy kreceniu kierownica.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Mianowicie byłem na regeneracji maglownicy (mechanicy stwierdzili ze tak dobrej maglownicy nie widzieli, no ale zregenerowali ja calą). I teraz pojawil sie problem, nie wiem czy bylo to wczesniej, ale jak krece kierownica w prawo to slychac takie pukniecie (wlasciwie 3, az do momentu jak dojde do maksymalnego skretu- tak jakby to pukniecie bylo po pelnym obrocie). Zlokalizowalem ze to pukniecie czuc przy oslonie gumowej nad pedalami. Pojawia sie to glownie przy kreceniu kiera w prawo.

 

Z gory mowie ze łozyska mcphersona wymienilem - oczywiscie oba.

 

Czy ktos moze wie co to moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie !

 

Podczas przeglądu diagnosta stwierdził w mojej megance że uszkodzony jest drążek kierowniczy lewy, dokładnie można to zobrazować wchodząc pod auto a druga osoba kręci szybko kierownicą. Luz ten występuje tylko po jednej stronie. Kiedy pojechałem do warsztatu na wymianę drążka to koleś stwierdził że to maglownica ma luzy i sprawdził mi tylko zbieżność. Mam w związku z tym pytanie czy luz na maglownicy może występować tylko po prawej lub lewej stronie. A tu ewidentnie luzy czuć tylko lewej ?

 

Megane 1,4 16V 2002 rok

 

Pozdrawiam MAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na maglownicy (o ile występuje) można wykasować bez jej demontażu.

Trudno jest wyczuć jednak, czy luz jest na drążku, czy na maglownicy. Najłatwiej wejść pod auto a druga osoba kręci kierownicą L<>P. Trzeba trzymać wtedy przegub drążka i wyczuć czy są w nim jakieś luzy. Trzymanie samego drążka kierowniczego nic nie wyjasnia, bo wtedy będzie wyczuwalne cokolwiek co stuka w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!