Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z tylnym zawieszeniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tylnym zawieszeniem.

Problem pojawił się po zmianie amortyzatorów. Kiedy zjeżdżam z leżącego policjanta lub jeżeli na drodze jest jakaś nierówność ( fala) to jak siedzą z tylu pasażerowie to słychać dziwny odgłos jakby amortyzator cały się chował i wydawał stuk. Już mi wymienili raz amortyzatory bo stwierdzili, że to była ich wina, ale problem się znów pojawił. Na tamtych przejechałem może ze 150 km i na tych tyle samo.

 

Może ktoś mi coś poradzi co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pada tylna belka. Jedź do kogoś kto siedzi we francuzach i niech obejrzy belkę. Też tak miałem i pojechałem do faceta w W-wie na chełmżyńskiej. Obejrzał i pokazał co się dzieje. Koszt 550zł i wszystko gra. No i tył wreszcie stoi trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Jak dokładnie posłuchałem to nie jest stuk tylko skrzypienie. Byłem w czoraj na stacji diagnostycznej obejżeli całe tylne zawieszenie i nic tam nie znaleźli.

Podejrzewają że mogą to być gumy amorków muszą się ułożyć.

To skrzypienie jak wsiądą mi do tyłu pasażerowie po jakiś 20 km znika, ale pojawia się znowu jak samochód postoi i znowu nim pojadę.

A to stukanie wynikało z tego że pekł mi plastik w tylnym nadkolu i czasem udzerzał o nadwozię.

Dodam że wcześniej przed wymianą amorków nic nie było słychać. Tylne zawieszenie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zaczęło stukać dopiero po wymianie amortyzatorów. Pojechałem do faceta na kanał. On wziął łoma i zaczął szperać. Na końcach belki wszystko chodziło a łożyska na środku belki tak się rozwaliły, że rury belki opierały się o siebie, łożysk po prosu już nie było. Teraz jest spokój i od razu tyłkiem nie buja po dołkach jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresu dokładnie nie pamiętam. Jadąc ulicą Chełmżyńską od Marsa w kierunku Ząbek, jakieś 300m przed przejazdem kolejowym(tam jest tylko jeden i to bardzo często zamknięty), po lewej stronie jest warsztat z logo shell'a albo przypominający go. Jest też napisane na szyldzie odnośnie specjalizacji w zawieszeniach francuskich. Jutro będę przejeżdżać to mogę spojrzeć numer. Na podwórku stoi Frontera i czasami Xsara Picasso z imienną tablicą "Pawel". tel. do faceta 602493940. Wygląda na najnormalniejszego Pana Kazia, duże okulary na nosie. Na pierwszy raz nie wzbudził u mnie zaufania, ale dając gwarancję na rok i odebraniu samochodu jak dla mnie jest spoko i tanio jak na warszawę. Spójrz na mój inny post odnośnie wysokości zawieszenia, właśnie wkleiłem tam zdjęcia samochodu

 

[ Dodano: 2007-12-28, 20:01 ]

Czy możesz podać mi odległości środka kół od błotników oraz wysokości progu od ziemi z przodu i z tyłu? chciałbym w końcu to z kimś porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!