Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kończąca się ważność butli


ins666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam troszkę dziwne pytanie :(. W styczniu 2014 kończy mi się ważność butli. Natomiast przegląd samochodu mam ważny do początku września 2013. No i teraz nie wiem. Samochód przejdzie przegląd skoro ważność butli kończy się 4 miesiące po podbiciu przeglądu? Jako tako w dniu przeglądu butla będzie ważna.

Renia jest ze mną parę lat i też dużo ze mną przejechała więc w przyszłym roku planuje ją oddać na 'wieczny spoczynek'. Szkoda mi legalizować butle na rok maks dwa. Oczywiście jeśli nie będzie innego rozwiązania to się zalegalizuje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem legalizacja butli kończy mi się na początku 2014 a że silnik dostał nowe życie a kasta w miarę zdrowa jest to stwierdziłem że skasuje gaz. Sprawa nie jest trudna jedziesz do gościa który ci to rozmontuje wystawia fakturę demontażu po czym jedziesz na stacje kontroli pojazdów by wypisał ci świstek że go zdemontowałeś lecisz do urzędu komunikacji tam wypełniasz kolejny świstek o demontażu, przedstawiasz fakturę i to co diagnosta wypisał i wpis zostaje wykreślony z DR. Jeśli chodzi o legalizacje butli to jeśli ci się uda to dostaniesz na 5 lat a jak nie to na rok i zapłacisz ok 300zł + koszty wysyłki. (Oddam że w przypadku kasacji płacisz 99zł za dodatkowy przegląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :( Zasięgnąłem informacji na stacji diagnostycznej. Sprawa wygląda tak: Jeśli w dniu badania butla będzie ważna to samochód przejdzie przegląd. Nawet w przypadku, że za pare dni konczy sie legalizacja butli. Ważne byle w dniu badania miała legalizacje.

Co do legalizacji w Rzeszowie koszt 170 zł (150 podobno jeśli samemu się butle przywieźie) i przedłużenie na 10 lat (oczywiście jeśli pozytywnie przejdzie testy grubości)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja miałem troszkę podobną sytuację. w lipcu 2013 kończył mi się przegląd, zaś butla w maju 2014 :( Spokojnie przeszedł przegląd. Właściciel tylko prosił mnie o numer telefonu, ponieważ mają specjalny program, który wysyła sms na telefon, aby przepomnieć o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!