Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelnienie pompy bosch 1.9 dti


magico

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako ze przekopałem cały internet, i nigdzie nie było nic konkretnego, postanowiłem napisać temat dla potomności.

 

Mianowicie rozciekła mi się pompa wtryskowa Bosch, nie dość, że z pod dekla przestawiacza kąta wtrysku to jeszcze z łączenia korpusu z tyłem pompy - rozdzielaczem gdzie wychodzą przewody do wtryskiwaczy.

Znalazłem parę manuali, ale wszędzie ryzyko, że źle złożę pompę, machery chciały od 350 zeta w gore...

Stwierdziłem wyciągnę i rozłożę... najwyżej kupie używaną pompę.

A tu nagle znalazłem na necie to

<><><><><><><><><><>><><><><>

Wymiana na samochodzie bez wyciągania pompy ( czyli tak jak wszyscy odradzają ), kupilem zestaw uszczelek w IC za 38 zeta i jazda....

.... dało radę, meganka smiga.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Moje sugestie:

- zrobiłem cechę by później ustawić nastawnik, ale okazało się że po założeniu gdy nastawnik przesunąłem o 1 milimetr w stronę rozrządu, auto zaczęło ciężko zapalać i powoli wkręcało się do jałowych obrotów. Zatem przestawiłem 1 mm w stronę lewą i pali na dotyk - a co najlepsze, wczesniej silnik strasznie walił i był zmulony. Widocznie przestawienie kata wtrysku pomogło teraz ucichł i jest żwawszy, zatem przypadkowo naprawiłem auto :mrgreen: Lepiej niż jak był ustawiony zgodnie z cechą.

<><><><><><><><><><>><><><><>

- na nastawniku jest trójkątna śruba, klucz kosztuje 40 zeta, bierzesz nasadkową 7 nabijasz młotkiem i gra ( spędziłem ponad godzinę na dzwonieniu po znajomych za kluczem)

- w filmie kręcą kołem rozrządu by wysunąć rozdzielacz, ja podniosłem prawe przednie koło, wrzuciłem 5 bieg i pokręciłem ( wyszło na to samo)

- po złożeniu, auto nie chciało zapalić, pompowałem gruszką, popuscilem przewody wtryskiwaczy na pompie - i tak kilka razy, psiukałem plakiem - nic ( myślę, trudno trzeba jechać do pompiarza ustawić), ale na pompie od strony swiec żarowych jest śruba na klucz 13, odkręciłem... sikło powietrze pod ciśnieniem, pompowałem znów gruszką i zapalił :) Nie wiem czy to odpowietrznik, i która czynność pomogła, ale polecam wykonać wszystkie.

- przed założeniem nastawnika, dobrze zalać wnętrze pompy ropą jak w przypadku wymiany filtra, bo napełnienie może trochę zająć, ja wlałem ta którą odciągnąłem z pompy

- moja pompa nie miała opiłków, zatem myślę że pośmiga jeszcze trochę. Nie bać się uważać tylko na nastawnik by trafił w otwór koła w pompie i żeby nie odkręcić za dużo sekcji wysokiego ciśnienia, co by nie wyskoczyło nic, bo dupa. wystarczy popuścić aż rowek uszczelki będzie już widoczny ( nie trzeba więcej), no i aby podczas przekładania uszczelki przez śruby odsunąć ja aby gwintem jej nie uszkodzić.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Powodzenia, mam nadzieję, że pomogłem.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Można pomyśleć o przyklejeniu tematu.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. Aston76

5.9 - Enter

Edytowane przez magico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!