Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to może byc ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Wiecie co, z racji świą, wszystkim życzę aby mieli je wesoły, nie jak ja...

Otóż autko dojechało szczęśliwie na parking narciarski. Po 3 h jazdy na nartach wraca, a autko otwiera drzwi, działa radio, świecą się kontrolki, ale ...nie odpali.

Mieli pięknie jakby miało odpalić, ale nie zaskakuje. Teraz pytanie, czy to immobiliser (byl wyłączany przez poprzedniego właściciela, bo zgubił oryginalne klucze) i się uzbroił, czy pompa czy może coś innego.

Pytanie jest takie czy MEga 1 ma tak ze jak jakaś inna czujka np olej czy temperatura to moze odmówić startu ?

Nie pamiętam jak bylo dawniej, ale po przekreceniu kluczyka (pierwsza pozycja) gasnie abs i pasy, ale nie znika czerwona lapka od temperatury na dole. Teraz nie wiem, czy ona gasnie dopiero po odpaleniu czy nie.. Pamięta ktoś jak jest ?

I w końcu pytanie nr 1 : co to może być ? Mam instalkę gazową, ale pali na benzynie. Nie mogę wymusić gazu na starcie bo nie mam takiej opcji. Jak dziada odpalić ? CZy możę ta temperatura podaje ze nie odpali i tyle. Aha, czasem jak przełączam na kluczyk, to nie pokazuje przebiegu tylko szlaczki i na dole chyba OiL. Ale to robił wcześniej. Odpalałem z kabli i to samo. To nie akumulator. Zresztą kręci pięknie.

Pomóżcie !!!

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

A jak się zachowuje kontrolka od immo? To czerwona kontrolka pośrodku deski na górze. Świeci, mruga, czy wogóle ciemna?

Reszta kontrolek jest OK. Sprawdź wyłącznik udarowy. Pod maską po stronie kierowcy koło czarnej puszki z bezpiecznikami (czasem w niej) znajdziesz ten wyłącznik. Ma on czerwoną górę z gumy. Wciśnij ją, bo może ktoś puknął w auto i wyskoczył (ten typ tak ma). Wyłącznik ten odcina paliwo.

W sprawie odpalania na gazie, to sprawdź czy moż tak odpali. Naciśnij i trzymaj przycisk przełączania gaz/pb, wsadź kluczyk i kręć. Może odpali. W ten sposób najczęściej odpala się w trybie awaryjnym.

Sprawdzałeś cz jest iskra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc, iskra ponoć jest (kolega mi sprawdzał), a kontrolka immo nie zaświeca się. W sumie nie powinien działac bo byl kiedys odłączany z racji zgubienia kluczyka.

Ale zaskoczyłeś mnie tym wył. udarowym. Matko, po co to jest w aucie? To Megane ma takie bajery ? Jezu, ja ciemna masa z mechaniki ale żeby takie cuda były.... No sprawdzę, jak tylko znajdę transport, żeby pojechać po autko. MAm ból, bo auto stoi tam gdzie nie ma ani prądu ani światła po zmierzchu, więc możliwości operowania mam marne... NA dodatek są swieta, zaden elektryk nie pomoze, a to wioska i nic nie moge zrobić.. :mrgreen: tragedia.

W każdym razie święta mam kijowe. Dzwonię po elektrykach ale ni dudu.

Trochę mnie zastanawia tai post co był na forum, że ktoś dolewał płyn do spryskiwacza. Ja tez tak robiłem dzień wczesniej. Może podlałem kompa przez przypadek... Ten Pan tak miał i po wysuszeniu końcówki jakiejśtam w kompie ruszyło.

Plan mam taki : pozbierać od Was mądre rady, podrukować to i jechac po auto i dłubać. Może coś od Was pomoże. Jak nie to może po sylwku jakiś elektryk da rade tam dojechac. MAm laptopa, ale bez interfacu chyba sam do kompa nie zajrze, zresztą, co sam zrobię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!