Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

duże obroty przy włączonej klimie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem z obrotami silnika pzry włączonej klimatyzacji w megane I z 1999r .Objawy są tylko wtedy gdy jest bardzo gorąco na dworze i włącze klimatyzacje obroty zostają na poziomie 2tys ,natomiast gdy jest chłodno na dworze to obroty spadaja nie utrzymują się na poziomie 2tys przy włączonej klimatyzacji.Silniczek krokowy wymieniony na oryginalny reno w serwisie powiedzieli że może być to wina komputera który grzeję się przy wysokiej temperaturze zewnętrznej. Czy ktoś miał podobne problemy i co zrobić. Proszę o porady sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Miałem podobnie (znaczy chyba nadal mam) u mnie utrzymywał się na 1500 obrotów, a jak tylko wyłączyłem AC momentalnie spadało na 750 i po włączeniu momentalnie z powrotem 1500, problem na razie zignorowałem bo stało mi się to tylko raz, a teraz to już i tak za ciepło na dworze nie jest żeby to sprawdzić.

 

Dodano: 05 maj 2014 - 13:04

odgrzewam żeby nie tworzyć nowego tematu, w moim przypadku (wersja PO liftowa) jest tak że klimatyzacja w większości czasu działa ok natomiast zawsze gdy się "kopnie" w pedał gazu, czyli doda gaz i po krótkiej chwili puści to obroty zostają na poziomie 1500 i przez dłuższy czas nie spadają, ale dzieje się tak tylko właśnie jak się tak 'kopnie' czyli np podczas manewrowania przy parkowaniu gdzie gazu dodaje się tylko przez chwilę.

 

PS. Wyczytałem gdzieś na elektrodzie (nie wiem ile w tym prawdy) że pierwsze auta poliftowe miały rzekomo klimatyzację wyłączoną w komputerze mimo że ją posiadały, czy to prawda i czy to może być powodem takiego zachowania obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!