Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pękła sprężyna amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem bo pękła mi sprężyna prawego amortyzatora przedniego. Mam możliwość zakupu na allegro sprężyny w dobrej cenie, ale jest to do scenica z silnikiem 1.6. Ja mam 2.0 i zastanawiam się czy będę odczuwał jakąś różnicę jak kupię te do mniejszego silnika. Przeciez to chyba nie jest jakas wielka roznica... Proszę o radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymiana sprężyn to od razu dwie a to dlatego, że nowa sprężyna nigdy nie będzie taka sama jak stara i będą się inaczej zachowywać. Ja bym nie ryzykował. Od razu wymień łożyska na kolumnie. Nie wiem jak w sceniku. Ale w zwykłych megankach, sprężyny do 2,0 są inne niż do 1,6. Pewnie sztywniejsze, więc szukaj sprężyn do swojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Dzisiaj jadąc moją renią nagle przy skręcaniu w prawo zaczęło coś trzeć.Po sprawdzeniu okazało się iż złamała się prawa sprężyna McPersona.O mechanice mam średnie pojęcie ale postanowiłem sobie sam wymienić tą sprężynę.Z tego co czytałem na forum najlepiej wymienić od razu 2 strony i łożysko na kolumnie.Proszę o rady na co mam zwrócić uwagę i co jeszcze wymienić.Z góry wszystkim dziękuje.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh Dzięki za rade ale już wcześniej o tym pomyślałem i dzisiaj sobie kupiłem.

 

[ Dodano: 2008-04-19, 20:47 ]

Witam ponownie. Właśnie jestem po wymianie sprężyn McPersona zajęło mi to kilka godzin ale jestem zadowolony iż mogłem się czegoś nauczyć a co najważniejsze jak na razie wszystko jest ok.Widziałem na tym forum jeden opis jak wymienić sprężyny McPersona ale osoba która zamieściła tą instrukcję naraża na kalectwo bądź utratę życia siebie i inny forumowiczów.

Pracę proponuję zacząć od zakupu ściągaczy ręcznych koszt na Allegro ok 23 zł w sklepie 40 zł.UWAGA !!! Jest to przyrząd niezbędny do wymiany sprężyn czy amortyzatorów jeżeli macie zamiar przeżyć tą naprawę

 

a6c5837c160af9d4m.jpg

 

Pracę zaczynamy od podniesienia maski i zaznaczenia sobie gdzie dokładnie przykręcony był amortyzator - inne otwory do modeli ze wspomaganiem i inne bez wspomagania.

 

1c6a1848781ed590m.jpg

 

Następnie popuszczamy śruby koła które będziemy odkręcać.Podnosimy auto i naszym oczom ukazuje się taki widok.

 

8a379feb260385e3m.jpg

 

Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić to zdjąć przewody zamontowane na amortyzatorze które wskazałem czerwonym kolorem a następnie kluczem 21 odkręcić nakrętki zaznaczone na niebiesko .Pamiętaj jeżeli będzie trzeba wybijać śruby rób to z przykręconą nakrętką gdyż możesz uszkodzić gwint i przy spożyć sobie problemu.

 

 

 

Po wykonaniu powyższych czynność przechodzimy ponownie do maski i odkręcamy kluczem 13 wcześniej zaznaczone śruby i bez większych komplikacji wyciągamy kolumnę uważając na przewody by niczego nie urwać.

 

Gdy mamy już kolumnę w rękach zakładamy ściągacze skręcając je równomiernie z dwóch stron.Do ściągnięcia wystarczy ścisnąć tak jak na poniższym zdjęciu , ale żeby skręcić kolumnę ściągacze należy zaczepić na wyższych zwojach.

 

24f4d94227cfddf7m.jpg

 

Gdy sprężyna jest już ściśnięta teraz dopiero zaczyna się zabawa:)Nie wiem jaka jest fachowa metoda aby odkręcić amortyzator ale ja zrobiłem to tak : Na nakrętkę nałożyłem klucz do świec - wy możecie użyć czegokolwiek - ważne aby od góry można było wsadzić imbus który przytrzyma pręt amortyzatora,a następnie kręcimy w przeciwnych kierunkach imbusem i kluczem i po płaczu :P

 

Aby poskładać kolumnę i zamontować ja w samochodzie wszystko robimy w odwrotnej kolejności.

 

Jeżeli ktoś wie lepiej jak to zrobić proszę dopisać wskazówki.Mam nadzieję iż mój opis komuś się przyda.Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-04-19, 22:40 ]

Jeszcze jedna sprawa. Na naszym forum znalazłem opis ze zdjęciem jak zdjąć sprężynę używając ścisków stolarskich. Polecanie takich napraw powinno być zabronione , a osoba która to zamieściła powinna najpierw się zastanowić gdyż ktoś może stracić życie podczas takiej wymiany.Pozdrawiam "mechanika" autora zdjęcia.

 

7d9a2d49f224bfbcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!