Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uwaga odnośnie polskich znaków


Foka002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem zarejestrowany na tym forum i pierwsze co mnie nie miło zaskoczyło to brak tolerancji dla ludzi którzy z różnych powodów nie używają polskich znaków. Zauważyłem że sporo użytkowników jest z za granicy i używanie polskich znaków jest utrudnione bądź nie możliwe. Mało tego osoby, które mają problemy z ortografia lub zasadami pisowni mają poważny problem z pełnego wykorzystania forum. Ja sam osobiście mam często problem ze stworzeniem zdania które bedzie gramatycznie poprawne a nie wspomnę już o interpunkcji. W tych czasach tolerancja to podstawa każdego cywilizowanego państwa a niestety ten regulamin dyskryminuje dużą liczbę osób. W końcu to forum o tematyce mechanicznej i na tym powinniśmy się skupić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to forum o tematyce mechanicznej i na tym powinniśmy się skupić.

Czyli uważasz, że zamiast KM(konie mechaniczne) należy pisać km(kilometry), a napięcie ładowania podawać w A lub a (amperach).

Moment obrotowy w nm (nanometrach), zamiast w Nm (niutonometrach)?

Odnośnie pl-literek to rzeczywiście istnieje taki obowiązek, jednocześnie regulamin przewiduje opcję, że ktoś z jakiegoś powodu nie może ich stosować. Wystarczy uważnie przeczytać regulamin, tam wszystko jest wyjaśnione.

Choć w Twoim wypadku jest to prosta sprawa, tym bardziej, że używasz standardowej klawiatury QWERTY.

Zresztą jak widać pl-literki masz. Dla Twoje wiadomości jest wiele osób, co powinieneś zauważyć, które nie są pouczane o braku pl-literek.

Jeżeli chodzi o gramatykę...

Cóż niektórzy potrafią tak napisać posta, że naprawdę nie wiadomo o co chodzi i dodatkowo mają pretensje, że nikt nie chce im pomóc.

ten regulamin dyskryminuje dużą liczbę osób

Niby czemu? Dlatego, że moderatorzy zwracają uwagę nie tylko na sprawy techniczne, ale również na sposób i jakość wyrażania swoich myśli. Nie przesadzaj kolego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu bardziej chodzi o to żeby dało się to przeczytać, nikt tu nie dyskryminuje, osobiście korzystam z przeglądarki która poprawia ewentualne błędy, jeżeli chodzi o użytkowników z poza Polski, to wystarczy żeby napisał że jest np. z Niemiec i nie ma polskich znaków na kompie, wtedy Moderatorzy się nie czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystarczy żeby napisał że jest np. z Niemiec

Ale jest z UK, jak kilka innych osób, które jakimś dziwnym sposobem stosują pl-literki.

Osób z Niemiec trudno się czepiać, klawiatura niemiecka ma inny układ. Nawet gdyby zainstalować polską klawiaturę to trudno by się pisało. To nie jest układ QWERTY.

Proponuję przeczytać sobie pkt. 5.6 regulaminu i zastosować się do niego. Jednocześnie włączyć w przeglądarce sprawdzanie pisowni i będzie dobrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby napisać na tym forum muszę korzystać z telefonu który ma polski słownik więc nie jest to do końca takie proste bo schdzi mi 2 razy dłużej żeby coś napisać. Rozumiem że chodzi o estetykę i zgodzę się że niektóre rzeczy należy napisać poprawnie, ale tak skonstruowany regulamin dotyczący pisowni jest chory. Oczywiście jest to moja opinia i nie trzeba się z nią zgadzać. Punkt 5.7 regulaminu to przykład dyskryminowania ludzi chorych lub mających np. dyslekcje. Ja do moderatorów nic nie mam bo oni tylko pilnują przestrzegania zasad forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę korzystać z telefonu

A kto Ci każe? Wystarczyło przeczytać uważnie regulamin, czego prawdopodobnie nie zrobiłeś i teraz masz pretensje.

dyskryminowania ludzi chorych lub mających np. dyslekcje. J

Wiesz, ja chodziłem dawno temu do szkoły, już zapomniałem jak to było, ale wtedy nikt nie mówił o dysleksji, dysortografii itp.

Poza tym nie zwalnia to od używania słownika, tym bardziej, że w dobie komputerów taki słownik instaluje się sam i automatycznie sprawdza i podświetla wszelkie błędy, zarówno ortograficzne jak i literówki. Wystarczy tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADHD, dyslekcje i inne wymyślone pseudo choroby to śmiech na sali. Nie uczyło się w podstawówce, to potem się wymyśla to i tamto. Jak widzę poziom pisania w internecie to mi się coś dzieje. Błędne deklinacje i inne odmiany. Jesteśmy Polakami, to jest polskie forum i ja osobiście jako jego użytkownik chcę czytać poprawną polszczyznę.

Edytowane przez CareK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nikogo nie mam pretensji. Wyrażam tylko swoją opinię. To że za twoich czasów nikt nie mówił o dysleksji to żadne wytłumaczenie, wręcz przeciwnie, potwierdza to o czym piszę. A tak swoją drogą skoro już tak ładnie mamy pisać to kto sprawdza dział English bo tam to dopiero meksyk z pisownia. Ostatnia uwaga co do instalowania wtyczek lub innych dodatków pomocnych, to juz kwestia indywidualna. Każdy robi jak lubi, a ja lubię utrzymywać mój system jak najmniej obciążony i czysty.

/edit

Carek to co piszesz to przekracza wszelkie normy kultury osobistej. Z ciekawości założyłem temat, żeby zobaczyć co ludzie o tym myślą i jestem przerażony.

Edytowane przez Foka002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości założyłem temat, żeby zobaczyć co ludzie o tym myślą i jestem przerażony.

 

Tym, że wszyscy tutaj szanują język ojczysty i za wszelką cenę próbują go stosować ?

Nie wiem jak Ty, ale ja czuję się Polakiem, skoro dla Ciebie pisanie po Polsku jest zbyt trudne to proponuje zalogować się na forum angielskim :(

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że wszyscy tutaj szanują język ojczysty i za wszelką cenę próbują go stosować ?

 

A co z szacunkiem dla ludzi mniej zdolnych, mniej wykształconych i chorych ? To, że ktoś piszę nie poprawnie nie znaczy, że nie szanuję języka lub swojej ojczyzny. Ja się nie czuję Polakiem, ja jestem Polakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem Polakiem.

To pisz po POLSKU !!! Zapytaj pierwszego napotkanego Anglika czy napisałby coś omijając znaki interpunkcyjne lub z błędami. Jak to kiedyś mądry człowiek powiedział - " Ludzie, jest różnica, czy zrobisz komuś łaskę czy zrobisz komuś laske "

Jak widać tobie jest wszystko jedno, więc sam zdecyduj, czy zrobisz nam ( administracji tego forum ) łaskę i będziesz pisał po naszemu czy też zrobisz nam laske :(

 

Dodano: 15 wrz 2013 - 19:45

A co z szacunkiem dla ludzi mniej zdolnych

- Tutaj nie chodzi o zdolność. Nad lenistwem nie ma litości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to bierzesz ale wyobraź sobie że Anglicy też mają problemy z własnym językiem. Proponuje wybrać sie z tych Krzepic na wycieczkę do UK i później wypowiadać się na temat. Nie mam zamiaru powtarzać się i ubijać wam w te głowy że tolerancja jest ważniejsza od tej waszej poprawnej polszczyzny. Ja ze swojej strony uważam temat za zamknięty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybrać sie z tych Krzepic na wycieczkę do UK

Tutaj byłbyś zaskoczony :(

Co do tematu to ja uważam go za wciąż aktualnego i my (moderatorzy) nie spoczniemy i pilnować będziemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostałem wywołany do tablicy to pozwolę sobie odpowiedzieć. Drogi Panie, nie śmieję się z ludzi mających niższe wykształcenie niż ja. Człowieku, zasad ortografii i gramatyki uczą w podstawówce, która jest obowiązkowa. Jesteś Polakiem, pisz poprawnie po polsku, a nie z błędami. Nie potrafisz, zainstaluj program. Nie chcesz zaśmiecać sobie systemu? To na obsłudze komputera się znasz, a poprawnej polszczyzny nie? To jesteś obcokrajowcem, czy leniem

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nikt nie mówił o dysleksji, dysortografii itp.

nie wiem jak dawno temu to było, ale mi 10 lat temu wystawili zaświadczenie o dysleksji i do dziś korzystam ze słowników bo mam z tym czasem problem ;-)

 

zasad ortografii i gramatyki uczą w podstawówce

Ale zniżamy się tutaj do argumentów na poziomie właśnie wspomnianej podstawówki, wyższe wykształcenie nie jest równoznaczne z umiejętnością poprawnej polszczyzny itp.

Znam ludzi którzy kończyli studia dziennikarskie i mają większe problemy z ortografią niż ja również po studiach wyższych.

Natomiast uważam, iż na każdym forum o dowolnej tematyce powinno się używać poprawnej polszczyzny z samego szacunku dla innych oraz poszanowania naszego kochanego języka ;-)

Edytowane przez d3bian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!