Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężko pali


romsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam meganke 1,6 16v Przed założeniem instalacji gazowej nie było żadnych problemów ale teraz rano jak jest niska temperatura(w lecie nie ma problemów z paleniem) to ciężko odpala trzeba pare razy przekręcić kluczykiem żeby odpalił.

Myśle że to może coś być wspólnego z instalacją gazową co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo,sprawdziłem wszystko od świec,akumulator,wszystkie możliwe czujniki,szczelność instalacji itp. i nic-okazało się,że był to problem z paliwem-podczas jazdy na gazie szczególnie długiej pompa paliwa pracowała i dawala benzyne w przelew(powrót na filtrze pod autem) paliwo cały czas było w obiegu i parowało,najlepsze frakcje łapał EVAP reszta zostawała w baku-wyciągnąłem pompe paliwa,benzyna po miesiącu jezdzenia (w sumie tylko odpalanie plus 500m drogi) była koloru...serka topionego,nawet nie miała zapachu benzyny...wylałem,wyczyściłem bak i jest ok.jak długo mam benzyne w baku i to w małej ilości problem wraca-wyjeżdzam ją i dolewam świeżej,a że robie sporo tras to benzyna długo sobie chodzi w kółko :D im zimniej tym gorzej przy odpalaniu bo niestety nie chce ona odparowywać w komorze spalania...odpala za 2-3 razem,potrafiło trzasc silnikiem i zgasnąć.jesli sprawdziłes szczelnosc instalacji,rozrusznik dobrze kreci,czujnik temp.cieczy chłodzącej jest ok,świece i cewki też ok to może być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam kolegę, odpisz czy pomogło to czyszczenie zbiornika i ewentualnie pompy paliwa, bo u mnie mam dokładnie taki sam objaw. Jak rano odpalam to jest ten sam problem z uruchomieniem, nawet do 8 - 10 razy muszę kręcić krótko rozrusznikiem aby odpalił. Byłem już u kilku mechaników i wszędzie na kompie żadnego błędu nie ma, nawet na clipie nie pokazuje nic. Sprawdzano nawet ciśnienie ile daje pompa paliwa. Gdy silnik już chodził podłączyli urządzenie do sprawdzenia wydajności pompy i pompa daje od 3,6 do 3,8 bara, więc mówili że jest dobrze. Raz miałem podobną przypadłość tzn. około 3 miesiąca temu i pojechałem do serwisu Renault w Pile, oczywiście naprawili i było dobrze przez około 1 miesiąc. Zapytałem się przy odbiorze auta co było przyczyną, że tak ciężko odpalał. Powiedzieli że był zasyfiony zbiornik paliwa i go wyczyścili i teraz będzie ok. No i było przez miesiąc,a teraz od nowa załamka. Za wyczyszczenie zbiornika i spuszczenie połowy jego zawartości zapłaciłem 400 zł no i teraz próbuję to jakoś naprawić już bez serwisu, bo drogi interes. Czy znowu może być taka sama przyczyna? chyba teraz rozbiorę pompę i zobaczę sam co się dzieje, może mi się uda to naprawić. Już w 3 zakładach zostawiałem auto i nic lepiej nie jest, tyle tylko że już 2 razy zapłaciłem po 100 zł za sprawdzenie wszystkiego, w 3 zakładzie nie wzięli nic bo nic nie zrobili, na tyle byli uczciwi chociaż. Ale po tym wszystkim, zaczynam podejrzewać że może znowu coś w tym zbiorniku może być zabrudzone. W sobotę chyba się wezmę za to ,a jak opanuję tą sprawę to się podzielę tym doświadczeniem, pozdrawiam.

 

Instalacja gazowa w aucie to STAG 4 i założona była w kwietniu 2013 oczywiście w Pile

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez mirkus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja zauważyłem że u mnie jest ten problem odpalania jak temp jest poniżej 7 stopni. Lałem verve 98 i tak nic nie pomaga nwet instalacje gazową zakręciłem i dalej nic trzeba długo kręcić a ostatnio to jeszcze mam całyczas wysokie obroty i już nie mam siły do tego auta.

 

Dodano: 27 sty 2016 - 22:08

dałem auto do mechanika i tylko naciągnoł mnie na kase bo powymieniał części czyścił przepustnice i tak to nic nie dało cięzka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!