Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bezpiecznik pompy paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam od pewnego czasu problem z moim renaultem.. Mianowicie w ciągu ostatnich 3tygodni 3 razy przepalił mi się bezpiecznik pompy paliwa (30A). I szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co się dzieje. Nigdy takiego problemu nie miałem i bezpiecznik, który wyjąłem po raz pierwszy zdawał się być tam od samego początku (tak wyglądał). Myślałem, że po prostu dobiegł końca jego żywot :D

<><><><><><><><><><>><><><><>

ale.. zauważyłem, że podczas kręcenia silnika do wyższych obrotów (ok3500tys w górę), spod maski wydobywa się dźwiek jakby wysokiego napięcia (typowe bzyczenie prądu). Szczerze się tym z początku nie przejmowałem, aż do czasu, gdy zgasiłem samochód (ok te 3 tygodnie temu) i po 5 minutach odpaliłem, wrzuciłem jedynkę, za chwilę wsteczny i samochód zgasł. Myslałem, że to może immobiliser z początku, ale przekaźnik pompy chodził, iskra na wszystkich świecach była, więc zdawało by się, że to nie immobiliser. Okazało się, że przepalił się bezpiecznik pompy (ten 30A). Pomyslałem, że to niewielka usterka i "bzyczenie" prądu wydobywa się stąd. Po usilnych staraniach otrzymania bezpiecznika okazało się, że "bzyczenie" nadal występuje a wymiana nie wpłynęła totalnie na pracę silnika. Stąd pomyślałem, że się zużył i tyle.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Problem pojawił się dziś ponownie dwukrotnie. Po raz pierwszy gdy zgasiłem samochód i odpaliłem go po jakimś czasie i zawracałem (znów przy zmianie z jedynki na wsteczny) i wieczorem (znów to samo). Po tym trzecim razie zauwazyłem zależność, że dzieje tak się, gdy ruszam pod delikatnym wzniesieniem, praktycznie bez gazu.. I stąd pytanie: Co to może być? Spotkaliście się z czymś takim?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Domyślam się, że samochód będę musiał oddać do elektromechanika, ale chciałbym zaciągnąć jakiejkolwiek opinii przed wizytą (wiadomo jak czasami mechanicy postepują).

<><><><><><><><><><>><><><><>

Nadmienię, że w samochodzie była kiedyś instalacja HID, ale już od prawie roku jej nie ma. Poza tym w ostatnim czasie nie było żadnych modyfikacji. Ok 3 miesięcy temu wymieniałem świece, o :D Samochód trochę szarpie, gdy się spuszcza z gazu (może to ma jakiś związek).. Proszę o pomoc, z góry dzięki za sugestie,

<><><><><><><><><><>><><><><>

pozrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

 

Kolego Lubiempiwo nowe zdania zaczynamy wielką literą. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś, ładowanie było 14,4V - 14,5V. Punkty masowe są zdrowe, nie ma żadnych oznak korozji, kable grube. Są poprzecierane kable pod podszybiem, ale prawdopodobnie od wentylatora i wycieraczek. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!