Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów opiszę mój przypadek z awarią dmuchawy może komuś pomoże. W moim scenicu przed kilkoma tygodniami siadł nawiew kompletnie nie działał na żadnym biegu , po kilku godzinach i próbach uruchomienia (kręciłem pokrętłem) zaskoczył. Działał normalnie przez następne dni. Potem znów siadł , a może lepiej umarł i żadne próby już nie pomogły. Przeszukałem forum , nawet założyłem post (gdzie w scenicu jest dmuchawa )ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem ). Dmuchawa w scenicu z roku 1998 jest w kabinie kierowcy po stronie pasażera przy drzwiach, zasłoniętą od doły miekką osłoną ,nalezy ją odsunąć i odkręcić 3 śrubki nr6 i sama wypada . Ja rozpiąłem przewody i sprawdziłem na krótko czy działa (dmuchawa działała ). Obok dmuchawy jest stycznik wyciągnąłem go i okazało się że jedna nózka jest nadtopiona , wymieniłem stycznik w sklepie kosztował 5,60 złotego , włożyłem go i dmuchawa zaczęła działać . SUKCES.

W zakładach chcieli za naprawę od 250 do 400 złoty , troszeczkę oszczędziłem jeśli i wam się uda to już będę bardzo zadowolony

pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie pamiętasz czy jak wyjąłeś dmuchawę to czy był widoczny rezystor-moduł dmuchawy (pytanie jeszcze czy masz scenica z klimą czy bez bo chyba jest różnica) ? U mnie dmuchawa działa na maxa na wszystkich biegach i prawdopodobnie to ten moduł, tylko za diabła nie wiem jak się do niego dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak wyciągałem dmuchawę to rezystora nie widziałem podobno jest gdzieś w przewodach bo potrzebuje chłodzenia . wiązka przewodów zmierza do konsoli centralnej . Mój scenic jest z klimą .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!