Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcze hamulcowe w Megane 1.6 8 V z 1997 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie a mianowicie:posiadam w samochodzie zalożone tarcze niewentylowane 238 średnicy i grubości 12mm udalo mi sie załatwic tarcze wentylowane 238mm srednicy i 20 mm grubości czy te tarcze beda pasowały do mojego auta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Swoją drogą, aż tyle wersji samych tarcz do jednego modelu. Też posiadam 1.6 z 97. Bez ABS-u. U mnie są 238-mki wentylowane. Kolega ma 238 niewentylowane, dostępne są także 259 wentylowane. Od czego to tak naprawdę zależy? Wersja wyposażenia czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak mało. Dziś odbyło się kolejne podejście do Meganki. Ostatnim razem robiłem amortyzatory z tyłu. Tym razem chciałem wymienić tarcze i klocki z przodu.

Ponieważ mieszkam w Szkocji proszę się nie dziwić, że auta nie oddaję do mechaników. Po prostu tutaj nie ma mechaników, są tylko pseudo znawcy tematu. Dziś się o tym przekonałem.

Okazało się, że ktoś wcześniej majstrował przy prawej stronie w związku z czym jedna śruba trzymająca zacisk została przyspawana do uchwytu (gwint uchwytu wyrobiony przez nieudolne łapska), śruby trzymające tarczę wyrobione na wewnętrznym otworze. Niestety nie mam ani śrub na zamianę ani nawet wierteł do metalu, o gwintowniku nie wspomnę. :evil:

Po wszystkim poskładałem auto i pozbierałem narzędzia. Niestety nie mogę nawet powiedzieć, że wróciłem do stanu poprzedniego. Po oderwaniu spawu ze śruby uchwyt szczęki hamulca trzyma się na jednej, dokręconej śrubie. Druga służy tylko za bolec.

:cry: I tak oto kończy się sobota...

P.S. Czy wiecie może gdzie szukać tych śrub trzymające tarczę? (w sumie 4 sztuki, nie wierzę, że lewa strona pójdzie gładko). Śrubę od zacisku też trzeba będzie założyć większą.

 

[ Dodano: 2008-03-07, 20:04 ]

Napisałem kolejny post ze względu na to, że zależy mi na waszej odpowiedzi.

Czy ktoś z Was wie może jaką średnicę mają śruby trzymające przednie zaciski hamulcowe Lucas (u mnie bez ABS)? Wiem, że na klucz 13-tkę ale nie wiem jaki ma przekrój. Czy to 12 mm? Jak na razie jedna jest uszkodzona i potrzebna będzie wymiana. Ostatnim razem zapomniałem ją zmierzyć i teraz tego żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do srub trzymajacych tarcze to nie musisz ich przykrecac bo i tak dokrecasz tarcze jak koło bedziesz przykrecał tymi 4 srubami te 2 sruby sa po to zeby tarcza sie nie obracała i nie przeszkadzała przy zdejmowaniu i zakładaniu koła(zeby nie trzeba bylo szukac dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką średnicę mają śruby trzymające przednie zaciski hamulcowe Lucas (u mnie bez ABS)? Wiem, że na klucz 13-tkę

na klucz 13 to będzie ósemka też miałem ten kłopot w swojej megane ale ja miałem to zrobione w inny sposób od strony tarczy miałem włożoną śrubę i nakręcałem nakrętkę z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serekbrie Jeśli pokusisz sie na oryginalne klocki hamulcowe to najpewniej w pudełku bedziesz miał także śruby o których tu mowa.Te śruby maja naniesiony klej do gwintow ( taki niebieski). Byc moze zamienniki niektórych firm też beda miały w pudełku sruby... Problem w tym że ,jak piszesz,masz uszkodzony gwint w zacisku... Ja wymieniłbym zacisk a najlepiej oba.Jeśłi cos urwie sie to najpewniej zablokuje koło w czasie jazdy... Przemysl sprawe dokładnie-to Twoje bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

jonjak - mimo wszystko założę nowe śrubki. Wiem, że i tak można jak napisałeś, ale nigdy nie dokręcę śrub koła w takim samym stopniu cztery razy. Śrubki już mam. Czeka mnie tylko rozwiercanie i oczyszczenie gwintu.

Robak - dzięki, ale pomyliłem rozmiar klucza. Te śruby odkręca się 17 lub 19-tką. Przecież to duże śruby. Przepraszam. :-P Przyjmuję, że ok. 12 mm wynosi średnica tej śruby.

daniel500 - komplet klocków Trupart-a. Tanie zamienniki. Brak śrubek. Sprzedawca powiedział: można użyć oryginalnych, przecież są dobre :?: Świetne wytłumaczenie oszczędności, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!